sobota, 7 grudnia
20:18

Szkoły nadal strajkują

W poniedziałek rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Jak sytuacja wygląda w powiecie wągrowieckim?

 

 

Niemal wszystkie szkoły w naszym powiecie, poza placówkami w Niemczynie i Popowie Kościelnym (gdzie organem prowadzącym jest Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium) oraz prowadzonymi przez Stowarzyszenie „Tęcza” (Jabłkowo, Lechlin, Rejowiec i Pawłowo Skockie), przystąpiły w poniedziałek do strajku. W Szkole Podstawowej nr 4 w Wągrowcu, oprócz katechetów, strajkują wszyscy nauczyciele. Żadne dziecko nie pojawiło się w placówce, ale gdyby do tego doszło, szkoła jest przygotowana na przyjęcie ograniczonej ilości uczniów.


- Walczymy o godność nauczyciela i docenienie naszej pracy – mówi Dariusz Sobański z SP 4. – Płace to tylko jedna ze spraw, o które walczymy.


Poza kwestią zarobków nauczyciele nie godzą się na zmiany w systemie oświaty, które nastąpiły po wprowadzeniu reformy dwa lata temu.
- Chodzi o zmianę podstawy programowej – mówi Joanna Pawlików, nauczycielka plastyki w SP 4. - Jesteśmy tak przeładowani ilością materiału, który dzieci mają w danym momencie zrobić, że nie nadążamy my, ale też i dzieci. Nie ma czasu na powtórki i utrwalenie wiedzy, a podstawa musi być zrealizowana. Trzy lata gimnazjalne ośmioklasiści muszą teraz opanować w dwa.


Nauczyciele ze smutkiem zauważają, że obecny rząd traktuje pedagogów jak zło konieczne.
- Kto ma wykształcić ten naród? – pyta Joanna Pawlików. - Słyszę komentarze, że mogę iść pracować na kasie. Ok., ale czy ta pani z kasy przyjdzie uczyć do szkoły za mnie? Nawet nie zdaje sobie sprawy, jaka to jest odpowiedzialność za to, co ja przekazuję dzieciom.


W ubiegłym tygodniu z przedstawicielami wągrowieckich szkół spotkali się samorządowi włodarze, którzy solidaryzują się ze strajkującymi.
- Codziennie na bieżąco monitujemy sytuację i jesteśmy w ciągłym kontakcie z dyrektorami – powiadomił nas wiceburmistrz Wągrowca Piotr Pałczyński, który jednocześnie dziękuje rodzicom, którzy rozumieją nadzwyczajną sytuację i są w stanie zapewnić opiekę swoim dzieciom. (...)

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 15 Z 10 KWIETNIA 2019 R.

Komentarze   

 
-1 #29 Omen 2019-04-17 05:36
Cytuję Krzysztof BJ:
Masz pewne 100+ Janko

Ty ile masz, że takie dyrdymały wypisujesz? Twoja odsiadka to słaby argument. Takich ludzi nikt nie słucha, zwłaszcza jeśli resocjalizacja nie przyniosła pożądanych efektów......
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #28 Krzysztof BJ 2019-04-17 04:55
Masz pewne 100+ Janko
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #27 Janko 2019-04-16 20:45
Cytuję Krzysztof BJ:
Jak małym i podłym człowiekiem trzeba być grając na uczuciach nauczycieli- dziećmi. ....siedziałem za kratami po to abyś Ty mógł- mogła takie podłe dyrdymały pisać. Nauczyciel ma du..e Twoje 1000 złoty . ale za tym kryje się szcunek i godność. Pewnie Tobie należy się 100+ z pewnością za te pomyje rzucane w pro inteligentnie zbudowanych zdaniach. Brzydzę się takimi bo pamiętam jeszcze łamistrajków tamtego okresu.

Cos mi sie zdaje, ze siedział pan za kratami ale po tej drugiej stronie - z kluczami pod ręką jedną i nahajem w drugiej. Tylko tacy ludzie dzis w wieszości stoja za nauczycielami ... I ma pan rację - małym i podłym człowiekiem trzeba być, aby w walce o parę stówek grać dziećmi. Ale do takich czasów doszło w wyniku działan takich jak panskie i troche jeszczew wody musi upłynac aby to wyprostować. Na szczęście, powoli to sie dzieje - sami nauczyciele zaczynaja juz rozumieć, że popełnili straszny błąd słuchając POlitycznego Broniarza ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-5 #26 Krzysztof BJ 2019-04-16 13:35
Jak małym i podłym człowiekiem trzeba być grając na uczuciach nauczycieli- dziećmi. Pani czy panie Janko odpowiedz jak podłym? spójrz w lustro. Porównuję walkę nauczycieli do walki o wolną Polskę bo mam do tego prawo siedziałem za kratami po to abyś Ty mógł- mogła takie podłe dyrdymały pisać. Nauczyciel ma du..e Twoje 1000 złoty . ale za tym kryje się szcunek i godność. Pewnie Tobie należy się 100+ z pewnością za te pomyje rzucane w pro inteligentnie zbudowanych zdaniach. Brzydzę się takimi bo pamiętam jeszcze łamistrajków tamtego okresu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #25 Janko 2019-04-15 13:42
Cytuję Krzysztof BJ:
Becia po tym co piszesz twierdzę, że nie jesteś matką lub matką?hm hm. Bo matka widzi jak przepompowane są programy nauczania, matka widzi ile wysiłku niekiedy w godzinach nocnych musi dziecko włożyć w naukę, ...Czekam na listy łamistrajków okryli się hańbą i muszą z tym żyć. Nauczyciele uczniowie są z Wami. Z Wami są rodzice. Ci rodzice którzy rozumieją co znaczy nauczanie. O innych nie zabiegajcie. Stajecie się wzorem jak za Bismarka

Matka widzi ten cay bezsens i zastanawia się kto te program układa w ten sposób. Patrzy w Internet i widzi, ze podstawa programowa jest robotą głównie naukowców, profesorów i... nauczycieli. I dalej sie okazuje, ze nauczyciele w szkołachh moga sobie opracowac swoje program nauczania tyle ze zgodne z podstawą. I ręce jej opdają. A moze jest inaczej panie K. , moze się gdzieś mylę?
Uczniowie są z wami ...? No tak - ci którzy nie lubią się uczyć to na pewno ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #24 Janko 2019-04-15 13:25
Cytuję Krzysztof BJ:
Gdy w latach 80 tych ludzie strajkowali walcząc o wolną Polskę, też byli tacy którzy za wszelką cenę chcieli zatrzymać komunę. Wtedy powstała lista hańby łamistrajków. Przecież niektórych z nich rozliczamy do dziś pamiętając ich czyny. Bez wątpienia tak będzie dziś chcemy czy nie chcemy powstanie lista. Smutne, że często to kolega, koleżanka okazuje się łamistrajkiem. I ta osoba pierwsza będzie wyciągała łapę po apanaże. Piotrze trzymaj ściskaj jak potrafisz lawina ruszyła dość pogardy małomiasteczkowych zakompleksionych dilerów dobryj zmiany. Drodzy nauczyciele udało Wam się zdobyć olbrzymie poparcie uczniów, uczniów przede wszystkim rodziców i tych którzy rozumieją, że walczycie o dobrą polską szkołę. Nie dajcie się.

Porónujesz pan walkę z komuną, z ustrojem do walki o 1000 zł na rekę? I to od razu? Dobrze pan przemyślał to co napisał? A mozę jeszcze jakiś wierszyk o krowach i świniach tutaj spłodzi jak błazny w Poznaniu?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #23 Janko 2019-04-15 13:19
Cytuję obserwator:
Zakładnikiem to Ty sam jesteś, swojej głupoty

A co - nie zagrali nauczyciele teraz dziećmi? W piatek patrze na Interię I widzę Broniarza na jakimś wiecu w Warszawie a obok niego trzy 7-8 latki trzymające plakaty z poparciem do strajku.... Ludzie!! Przecież te dzieci nie maja pojecie co robią - powinny sie bawić a nie stać tam! A obok stoją dziesiątki nauczycieli, pedagogów po studiach, kursach, szkoleniach i nie reaguje na to?!! Inteligentni ludzie? Czy to nie jest aby pokaz totalnego zeszmacenia?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #22 Janko 2019-04-15 13:14
Cytuję Krzysztof BJ:
Szanowna redakcjo jaka jest szansa opublikowania nazwisk łamistrajków nauczycielskiego protestu. To tak dla potomnych. " aby w przyszłości nikt taki nie pluł nam w twarz" . I jeszcze jedno ; mam nadzieję, że tacy nie wyciągną łapy po apanaże po zwycięstwie nauczycieli. Pozdrawiam wszystkich strajkujących.

Wiesz jakie będziecie mieć apanaże? Jakie zyski z tego,że daliście sie POlitycznie wrobić w gierkę Broniarza, co nigdy nie powinno mieć miejsca w przypadku inteligentnych ludzi? Będziecie mieć kilka stów więcej i pogardę rodziców. Tyle zarobicie. I nie myli sie Omen pisząć, ze rodzice w przewadze potepiają was - ja nie patrzyłem w sondaże, ja rozmawiałem z wieloma rodzicami - wszyscy rodzice wokół mnie was przeklinają (w Poznaniu - mateczniku PO), na świat wyszły wasze godziny pracy, wasze dodatki (ludzie o tym w wiekszosci nie wiedzieli). Popierają was małżeństwa bedzietne albo tak nienawidzące PIS, ze daliby sobie na złość rękę ucieć. z 13 %
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #21 Janko 2019-04-15 13:01
Cytuję Omen:
Ale żałosny jesteś w tych swoich wypocinach. Widać jaki poziom sobą reprezentujesz. Jeśli będą jakieś listy to strajkujących :)

A ja w zasadzzie chciałbym zobaczyć takie listy tych "łamistrajków". Żeby po prostu wiedzieć w przyszłości komu się głęboko pokłonić gdy spotkam. Dla innych wypadków mój szacunke wyparował.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #20 obserwator 2019-04-15 09:02
Cytuję piotr:
Trzymam kciuki za nauczycieli co NIE strajkują. Trzymajcie się. Wiem jak Was traktują strajkujący. Ale nie dajcie się.
Hańba tym, którzy na zakładników biorą dzieci. Brzydzę się wami.

Zakładnikiem to Ty sam jesteś, swojej głupoty
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem