wtorek, 15 października
17:14

Leczą i liczą kasę

Zarobki lekarzy w wągrowieckim szpitalu wzrosły ogółem o około milion złotych. Czy właśnie w tym tkwi fatalna sytuacja placówki, która zmaga się z coraz większym zadłużeniem?

Wczoraj odbyło się posiedzenie Rady Społecznej przy Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, która zapoznała się ze sprawozdaniem finansowym za 2018 rok. Biegły rewident omówił dokument i mimo, że od wielu lat szpital jest w bardzo złej kondycji, opinia nie była jednak druzgocząca.
- Moim zdaniem rozpoczęte przez organ założycielski inwestycje znacznej wartości w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, pomimo funduszu ujemnego, nie wskazują na zagrożenie kontynuacji działalności szpitala – powiedziała biegły rewident, Halina Dąbrowska.
W związku z tym, zdaniem rewidenta, kontynuacja działalności nie jest zagrożona, mimo fatalnego bilansu. Jeśli chodzi o wynik finansowy, to w ubiegłym roku zanotowano pogorszenie w stosunku do roku 2017 o 858 482 zł i zadłużenie szpitala wynosi obecnie 2 942 584 zł. Ma ono źródło przede wszystkim na obszarze tzw. usług obcych (ok. 1 mln 600 tyś., w tym 988 tys. – kontrakty lekarskie i 892 tysiące – wynagrodzenia czyli ogółem 2 mln 500 tys. złotych). Rewident podpowiedział: - Należy oszczędzać na czym się da, bo sytuacja jest bardzo ciężka. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 12 Z 20 MARCA 2019 R.

Komentarze   

 
0 #6 Ratujmy świat 2019-03-31 09:32
Szpital oszczędza na czym się da, mawia dyrektor. To podpowiadamy na czym można także zaoszczędzić i to chyba niezłą kwotę. Po korytarzach i salach chorych przemieszcza się i wchodzi bez pukania mężczyzna w białej sukni. To ksiądz katolicki. Po co klecha etatowy w szpitalu.Chorob y odgania? Podobno jak mawiał wielki autorytet katolików obowiązkiem księży jest nieść posługę wiernym i nie pytać o pieniądze. Podobno są do go powołani. W salach krzyże, na korytarzach krzyże, nawet portret Jana Pawła II (fundatorem obecny burmistrz jak głosi tabliczka). Ksiądz na etacie szpitalnym. Czy ciemny naród tak chciał? Jeżeli tak, to brakuje jeszcze popa, rabina i imama. A oszczędności? Przecież jakoś to będzie, z wolą boską jak zawsze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
#5 Guest 2019-03-21 15:27
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
+3 #4 Ratujmy świat 2019-03-21 11:48
W ramach ratowania szpitala wynajęto nową część rehabilitacyjną na dom dziennego pobytu seniorów.Inicja tywa powołania kolejnego domu dziennego pobytu dla ludzi starszych jest wspaniała. Cieszy, że takie miejsce powstaje, ale czy trzeba było zabierać pacjentom ZOL miejsce ćwiczeń, rehabilitacji, zajęć? Pacjenci ZOL przebywaja w tragicznych warunkach lokalowych, wyjście na wózkach najczęściej na ćwiczenia, masaże to jedyna dla nich ciekawsza częśc dnia. Dzisiaj pod okna pacjentów podjechał duzy samochód, wysiedli piękni młodzi ludzie aby obejrzeć pokoje dziennego pobytu. A pacjenci ZOL zostali pozbawieni dzisiaj nawet masaży, bo musieliby przejść korytarzem (teraz wspólnym). Podobno ta dziura w ziemi za budynkiem to miejsce na nowy pawilon rehabilitacyjny dla ZOL.Może kiedyś powstanie, jak szpital wyjdzie z długów. Może....
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #3 Jaki Taki 2019-03-21 10:24
Czy to prawda że firma budująca tzw dobudówkę szpitala splajtowała i od poniedziałku tą budowę prowadzi inna firma? Czy bankrut rozliczył się z podwykonawcami? i najważniejsze czy był kolejny przetarg czy poszło 'po znajomości'?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #2 Bryl 2019-03-21 10:21
To teraz pewnie dyrektor zrobi zebranie i poprosi pielęgniarki żeby ratowały szpital i dały swojego socjala albo co gorsza oddały % ze swojego wynagrodzenia. WARA Ci od naszych pieniędzy. To MY ciężko pracujemy a lekarze tylko wydają polecenia. Wiem, za chwilę ktoś powie "trzeba było się uczyć" ale my pielęgniarki nie uczyłyśmy się zawodu dla windowania naszych wynagrodzeń. Pielęgniarka to misja i poświęcenie a nie wyłudzanie pieniędzy i stawianie dyrekcji pod ścianą tak jak to robią lekarze. A co do anestezjologa to trudno, jeśli się daje odejść dobremu lekarzowi to inni muszą naperdala.!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #1 sq 2019-03-20 09:50
3mln w plecy ale jest ok Ta Pani rewident odpowiada prawnie za swoje słowa czy tylko gada co jej ślina na język przyniesie ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem