czwartek, 22 sierpnia
07:24

Wójt odpowiada za wszystko

O roli wójta w gminie i możliwościach jej rozwoju oraz zamierzeniach kadrowych Jerzy Mianowski rozmawia z wójtem CYPRIANEM WIECZORKIEM.

Jak się Pan czuje w nowej roli życiowej?
- Startując do wyborów przygotowywałem się do tej roli i może dlatego teraz czuję się bardzo dobrze. Nie przechodziłem stresu, albowiem wiedza i doświadczenie, jakie nabyłem w urzędzie gminy, dużo mi pomogły. Teraz dłużej przebywam w pracy, nawet do późnych godzin wieczornych, by bliżej przyjrzeć się dokumentacji niektórych spraw.
Dłużej Pan pracuje, bo Pana poprzednik nie informował o wszystkim?
- Niestety, nie wtajemniczał mnie w wiele spraw, Szczególnie po mojej deklaracji udziału w wyborach.
Co poprzedni wójt skrywał przed Panem?
- Niektóre projekty inwestycyjne były dla mnie niewiadomą, między innymi plany koncepcyjne i projektowe oraz finansowanie ich.
Przez cztery lata był Pan kierownikiem wydziału organizacyjnego i zastępował sekretarza gminy, więc nie był pana prawą ręka wójta?
- No nie do końca. Zarządzałem Referatem Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich. Odmówiłem przejęcia obowiązków Sekretarza, ponieważ wiedziałem, że będę uczestniczył w wyborach samorządowych. Chciałem uniknąć konfliktu interesów. Niestety, do zastąpienia sekretarza nie było chętnych.
Urząd gminy nie miał szczęścia do sekretarza?
- No cóż, w ostatnich latach aż cztery osoby sprawowały ten urząd. Nie zawsze współpraca sekretarza z wójtem układała się dobrze. Obecna sekretarz ma swoje prawa jako młoda matka, a ja w pełni rozumiem i akceptuję tę sytuację.
W jakiej kondycji finansowej zastał Pan gminę?
- Zadłużenie nie ogranicza nam znacząco działań, jesteśmy wypłacalni, większym problemem są inwestycje wielomilionowe. Tutaj musimy starać się o środki zewnętrzne, w tym unijne, oczywiście zawsze trzeba mieć wkład własny. Przewidujemy, że zadłużenie na koniec 2018 roku wyniesie 5,14 mln zł.
Jak Pan zamierza zmaksymalizować większe dochody do kasy gminy?
- Niestety, ale nie mamy na terenie gminy większej ilości przedsiębiorstw. Firmy Damłyn, DekaTrade, Eko-Pal, Jóźwiakowski czy też Kamiński i Lorenc są stosunkowo dużymi przedsiębiorstwami. Wiatraki u nas nie wypaliły, a można było liczyć na dodatkowe dochody, jednak już jest posprzątane. Mam nadzieję, że dostęp do drogi S 5 przyciągnie potencjalnych przedsiębiorców. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 49 Z 5 GRUDNIA 2018 R.

Komentarze   

 
+2 #106 zenon 2019-01-22 22:42
Za wynagrodzenia też odpowiada
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #105 rozbawiony 2019-01-11 17:11
W okolicznych urzędach zmienili czas pracy. No to . ale oczywiście nie jest to kopiowanie. w Damasławku też. Skrócenie czasu pracy w piątek to raczej wyjście naprzeciwko oczekiwaniom pracowników. :lol: Przepisy prawne też raczej się nie zmieniły. Coś trzeba robić. Nie można zrobić kawiarenki to zmienimy czas pracy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #104 rozbawiony 2019-01-10 20:54
Wójt przepracowany. Imprezy od jasełek do spotkań wigilijnych, otwarcia, odsłonięcia, towarzyskie spotkania. Kiedy on śpi?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #103 rozbawiony 2019-01-08 20:44
Prostuję zastępca kierownika urzędy cywilnego
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #102 rozbawiony 2019-01-08 20:42
Jak byli wójtami p.p. Szewczykowski i Matysiak to osobny kierownik urzędu stanu cywilnego nie był potrzebny. A teraz młody, rzutki, jeden z takich, których najchętniej wybierają różne konsorcja nie da rady bez nowego stanowiska. Chyba, że chodzi o kasę. Zastępca sekretarz w Wapnie zarabiać będzie 3975 zł. W Damasławku zapewne więcej. Kierowniczce też trzeba będzie dołożyć w pensji i nagrodach.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #101 ligia 2019-01-06 21:28
Jak nowy kierownik to wójt będzie miał mniej obowiązków. To może obniżyć mu pensję?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+12 #100 kali 2019-01-06 18:27
Cytuję ?:
?

Już nie długo. Ale gdyby pomyśleć kto pracuje z dotychczasową zastępczynią kierownika to może jest dobry trop. Nowy kierownik to wyższa pensja? Nowy zastępca kierownika to wyższa pensja?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+12 #99 ? 2019-01-05 15:39
Cytuję kali:
Czyżby zastępcą miała zostać, no wiadomo kto? :D

?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+12 #98 kali 2019-01-05 11:52
Cytuję Lech:
Przecież już wszytko jest jasne.

Czyżby zastępcą miała zostać, no wiadomo kto? :D
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #97 Lech 2019-01-05 07:48
Cytuję Kal:
Czas na spłatę zobowiązań wyborczych.?Zobaczymy kto obejmie stanowiska kierownika a kto zastepcy

Przecież już wszytko jest jasne.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem