poniedz., 10 grudnia
11:08

Wójt odpowiada za wszystko

O roli wójta w gminie i możliwościach jej rozwoju oraz zamierzeniach kadrowych Jerzy Mianowski rozmawia z wójtem CYPRIANEM WIECZORKIEM.

Jak się Pan czuje w nowej roli życiowej?
- Startując do wyborów przygotowywałem się do tej roli i może dlatego teraz czuję się bardzo dobrze. Nie przechodziłem stresu, albowiem wiedza i doświadczenie, jakie nabyłem w urzędzie gminy, dużo mi pomogły. Teraz dłużej przebywam w pracy, nawet do późnych godzin wieczornych, by bliżej przyjrzeć się dokumentacji niektórych spraw.
Dłużej Pan pracuje, bo Pana poprzednik nie informował o wszystkim?
- Niestety, nie wtajemniczał mnie w wiele spraw, Szczególnie po mojej deklaracji udziału w wyborach.
Co poprzedni wójt skrywał przed Panem?
- Niektóre projekty inwestycyjne były dla mnie niewiadomą, między innymi plany koncepcyjne i projektowe oraz finansowanie ich.
Przez cztery lata był Pan kierownikiem wydziału organizacyjnego i zastępował sekretarza gminy, więc nie był pana prawą ręka wójta?
- No nie do końca. Zarządzałem Referatem Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich. Odmówiłem przejęcia obowiązków Sekretarza, ponieważ wiedziałem, że będę uczestniczył w wyborach samorządowych. Chciałem uniknąć konfliktu interesów. Niestety, do zastąpienia sekretarza nie było chętnych.
Urząd gminy nie miał szczęścia do sekretarza?
- No cóż, w ostatnich latach aż cztery osoby sprawowały ten urząd. Nie zawsze współpraca sekretarza z wójtem układała się dobrze. Obecna sekretarz ma swoje prawa jako młoda matka, a ja w pełni rozumiem i akceptuję tę sytuację.
W jakiej kondycji finansowej zastał Pan gminę?
- Zadłużenie nie ogranicza nam znacząco działań, jesteśmy wypłacalni, większym problemem są inwestycje wielomilionowe. Tutaj musimy starać się o środki zewnętrzne, w tym unijne, oczywiście zawsze trzeba mieć wkład własny. Przewidujemy, że zadłużenie na koniec 2018 roku wyniesie 5,14 mln zł.
Jak Pan zamierza zmaksymalizować większe dochody do kasy gminy?
- Niestety, ale nie mamy na terenie gminy większej ilości przedsiębiorstw. Firmy Damłyn, DekaTrade, Eko-Pal, Jóźwiakowski czy też Kamiński i Lorenc są stosunkowo dużymi przedsiębiorstwami. Wiatraki u nas nie wypaliły, a można było liczyć na dodatkowe dochody, jednak już jest posprzątane. Mam nadzieję, że dostęp do drogi S 5 przyciągnie potencjalnych przedsiębiorców. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 49 Z 5 GRUDNIA 2018 R.

Komentarze   

 
0 #23 Reporterka 2018-12-10 08:42
To dopiero nowina. Andrzej i Jacek na jednej uroczystości. Proszę co zrobiła zmiana władzy. Brawo!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #22 Obserwator 2018-12-09 21:47
Dziwne to, bo ostatnio widziałem Jacka w Miedzylesiu, więc kto tutaj steruje młodym? Andrzej czy Jacek. No chyba, że korytko tak uzależnia, że i Andrzej i Jacek nie potrafią pogodzić się z przegraną. Panowie wnuki bawić, nastała NOWA ERA dla gminy. Era młodości i profesjonalizmu .
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #21 janek 2018-12-09 12:57
Jakaś dziwna prawidłowość. Nowym wójtem Cyprian Wieczorek a na imprezach gminnych pojawia się Andrzej Szewczykowski. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości co do zarządzającego?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #20 rozbawiony 2018-12-08 22:31
Jak czyta to tylko co zostało po A. Szewczykowskim. Po Matysiaku nic nie zostało.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #19 sam 2018-12-08 22:25
Cytuję Mysia:
Cyprian, nie daj się!!! Powodzenia!!!

Tak jest trzymaj się. Porządek w szkole, zwolnienie w GOK, zagonić do roboty urzędników, słuchać więżnia nienawiści. I wszystko będzie dobrze
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #18 Mysia 2018-12-08 14:54
Cyprian, nie daj się!!! Powodzenia!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #17 Danuta 2018-12-08 14:52
Cytuję śmieszek:
Mieszkańcy gminy Damasławek wybrali lans, zamiast porządnej roboty, więc teraz będą przynajmniej mieli dobry kabaret :lol: Dobrze wam tak! A jeżeli za nowym wójtem stoi stary wójt, to do szkoły na dyrektorkę niech wróci Anna Dominikowska! No i jeszcze godziny dla Popielaka by się przydały!

Przynajmniej był porządek w szkole!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #16 strażak 2018-12-07 12:06
Cytuję kasa:
Panie Cyprianie gratuluję sukcesu. Nareszcie strażacy w Niemczynie dostaną samochód. Co prawda tylko lekki ale za to nowy. Jak będzie pan dalej tak dotrzymywał słowa to ponowny wybór pewny.

A taki mały samochód strażakom w Niemczynie wystarczy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #15 zez 2018-12-06 21:44
Cytuję rozbawiony:
Mam nadzieję, że dostęp do drogi S 5 przyciągnie potencjalnych przedsiębiorców. (...)
Kopiowanie wypowiedzi poprzednika :D

A mówił ,że nie kopiują.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #14 kasa 2018-12-06 21:42
Panie Cyprianie gratuluję sukcesu. Nareszcie strażacy w Niemczynie dostaną samochód. Co prawda tylko lekki ale za to nowy. Jak będzie pan dalej tak dotrzymywał słowa to ponowny wybór pewny.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem