czwartek, 22 sierpnia
08:17

Niepotrzebni

Ludzi w dojrzałym i sędziwym wieku ciągle przybywa. Starzy, słabi, bezradni, nikomu się nie poskarżą, mało kto ich słucha.

e w większości, jak jest wezwanie do osoby starej, leżącej, to raczej jest pewne, że będzie ona leżeć w najdalszym kącie domu. Jeśli dom piętrowy, to raczej na piętrze niż na dole, gdzie toczy się życie rodzinne. Rodziny wolą leżącego nie widzieć, nie słyszeć, nie czuć. Bo drażni zapach moczu z pampersa, puszczanie niekontrolowanych bąków, ślinienie i mlaskanie przy posiłku, opowiadanie w kółko tych samych życiowych historii.

PODRZUTKI
Przed świętami wypychają ich do szpitala. Wypychają również wtedy, jak mają urlopy, wyjeżdżają na wakacje.
Nie dają mu pić, nie podają leków na nadciśnienie, czy cukrzycę, a potem mówią.
- Popatrzcie tylko, mama jest taka odwodniona i ma strasznie wysokie ciśnienie. To zagraża jej życiu. Tak się martwię, trzeba zabrać ją koniecznie do szpitala.
I oddają, a potem nie chcą zabrać do domu, zapominają o staruszce, wymyślając czasem przedziwne historie, byle jej nie odebrać. Są mistrzami w wybielaniu się.
- Bo ja to bym wzięła tatusia, ale jestem taka słaba, dźwigać nie mogę i nie mam odpowiedniego łóżka, a moje dzieci, jeszcze niedorosłe, mają 15 i 17 lat i mają tyle nauki. Nie będę ich przecież odciągać od nauki, by zajmowały się dziadkiem. (...)

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GŁOSU NR 29 Z 18 LIPCA 2018 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem