czwartek, 23 maja
20:51

Gospodarstwo usłane różami

Jeśli róże kojarzą się nam z kwiatem, do którego należy się zawsze schylić, to jest w błędzie. W gospodarstwie URSZULI i KAZIMIERZA NAPIERAŁÓW róże schylają się do człowieka.

Sympathie, Queen Elisabeth, Die Welt, Perła, Biała Miniaturka - to tylko niektóre odmiany róż, które okalają domostwo i ogród. Na pytanie skierowane do pani Urszuli Napierały o to, kto jest pomysłodawcą stworzenia różanego bogactwa, kieruje wzrok na męża: - To jego pomysł i zasługa.
Jak w słowach kołysanki, tyle że trochę inaczej: „zaznali burz - żyją wśród róż, rzecz najzupełniej pewna”. Ich domu nie da się nie zauważyć. Już z pewnej odległości widać okazałe krzewy róż. Niektóre z nich sięgają po dach. Wyobrażam sobie, jaki aromat musi nieść się wczesnym rankiem, kiedy różany aromat jest najintensywniej odczuwany. Mimo tego, że przyjechałem tu w południe i kwiaty jakby odpoczywają od pachnięcia, daje się wyczuć zapach niektórych gatunków. Kiedyś napisano o tym i zobaczyć ich róże przyjeżdżali nawet ludzie z Poznania. (...)

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GŁOSU NR 25 Z 20 CZERWCA 2018 R.

Komentarze   

 
0 #2 Zdrowia...? 2018-06-21 18:14
Na dole róże, u góry... eternit, po środku... kwitnie miłość...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 Omen 2018-06-21 11:31
Gdzie znajduje się to gospodarstwo?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem