czwartek, 21 czerwca
06:37

Każdy z nas jest tylko przechodniem

Fot. Franciszek SzkelnnikFot. Franciszek Szkelnnik

PRZEMYSŁAW MAJCHRZAK, wójt gminy Wągrowiec, odpowiada na pytania o ocenę połowy kadencji, perspektywy  gminy i plany. Rozmawia z nim Franciszek Szklennik.

Poproszę o krótki rzut okiem na połowę obecnej kadencji
- Obecna kadencja przebiega pod znakiem bardzo dynamicznych zmian ustawowych i wymusza na nas podążenie za nimi. Przed wprowadzeniem reformy nikt z nami jej nie konsultował. Muszę podkreślić, że mieliśmy bardzo mało czasu na dostosowanie założeń nowej reformy oświaty do obecnej sytuacji. Przebudowanie systemu szkolnictwa, nie tylko w naszej gminie, wymaga szeregu czynności do zrealizowania, aby dostosować sieć szkół do nowego ustroju szkolnego.
Na czym polegała ta trudność w przypadku gminy?
- Jako gmina wiejska mamy bardzo rozbudowaną sieć szkół podstawowych i gimnazjalnych. Mało gmin w województwie i w kraju ma taką sytuację. Podam przykład: ponieśliśmy szereg nakładów inwestycyjnych na rozbudowę i modernizację budynku obecnego Gimnazjum w Rąbczynie. Dziś szkoła ta jest nowoczesna i dobrze wyposażona, jednak po wprowadzeniu reformy oświatowej szkoła ta traci rację bytu jako szkoła podstawowa i jako gimnazjum. Gimnazjum Nr 3 w Rąbczynie funkcjonuje w tym samym obwodzie szkolnym co Szkoła Podstawowa w Łeknie. Przekształcenie się z mocy prawa z dniem 1 września 2017 r. szkoły podstawowej sześcioletniej w ośmioletnią spowoduje, że Gimnazjum Nr 3 w Rąbczynie straci swój obwód, a w związku z powyższym ulegnie wygaszeniu (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 19 Z 10 MAJA 2017 R.

 

Komentarze   

 
+1 #25 Andriu 2017-05-23 09:53
Cytuję rataj:
Czyli tak naprawde Pan Majchrzak przeszkadza mieszkancom Miasta a nie Gminy, gdyz nie chca ubojni. Macie juz w Wągrowcu i to w centrum ubojnie i jakos pikiet sprzeciwu nie widac. Smieszne jest wasz spojrzenie na ludzi ktorzy probuja i robia cos dobrego dla calego regionu.

Obrońca wójta? Niestety w mniejszości,bo jak pisze w tytule artykułu "każdy z nas jest tylko przechodniem" a tu nie daleka droga do bycia już przechodzonym!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-9 #24 rataj 2017-05-17 11:04
Czyli tak naprawde Pan Majchrzak przeszkadza mieszkancom Miasta a nie Gminy, gdyz nie chca ubojni. Macie juz w Wągrowcu i to w centrum ubojnie i jakos pikiet sprzeciwu nie widac. Smieszne jest wasz spojrzenie na ludzi ktorzy probuja i robia cos dobrego dla calego regionu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #23 Cent 2017-05-17 10:38
Cytuję Wiara:
Najlepszy Wójt od kiedy pamiętam. tylko PIS-owskie mordy twierdzą inaczej. Podczas każdych wyborów wójt jest rozliczany z swojego działania i jak widać mieszkańcy jemu ufają. Pan Majchrzak przyczynia się do rozwoju naszej Gminy. Super facet z którym można porozmawiać i rozwiązać problemy. Oby zawsze taki Wójt był w naszej Gminie :-)

Mieszkńcy gminy mają odmienną opinie i to o 180 stopni,a jak jeszcze powstanie ubojnia w Łęgowie,miasto Wągrowiec jest przeciwne,a jak tę kwestie rozwiąże Majchrzak?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #22 ... 2017-05-16 20:30
Cytuję sawa:
a czy wiecie jaki skandal przetacza się przez miejską organizację sieci szkół w Wągrowcu?

NIE! I nie chcemy wiedzieć. Boję się otworzyć lodówkę, bo wyskoczą roszczeniowi rodzice ze swoimi bezstresowymi pociechami!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #21 ... 2017-05-16 20:28
Niektórzy przechodzą raz po raz, kadencja za kadencją. Czy to jakiś strajk okupacyjny?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-12 #20 sawa 2017-05-16 15:42
Proszę, aby Głos Wągrowiecki wreszcie przeanalizował co dzieje się z reformą w Wągrowcu. Burmistrz dewastuje nowo powstałą SP1 przy ul. Św. Wojciecha w bud. gimnazjum i zakazuje tam rekrutacji dzieci do klas starszych (można tylko do klas pierwszych). Chce, żeby przeładowała SP4 korzystała sobie z tamtejszych sal.Apeluję do Głosu Wągrowieckiego, aby pilnie zajął się tym tematem. Póki co trwa gorąca dyskusja na portalu WRC ale sprawą muszą się zająć kolejne media.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-7 #19 sawa 2017-05-16 15:38
a czy wiecie jaki skandal przetacza się przez miejską organizację sieci szkół w Wągrowcu?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-11 #18 Wiara 2017-05-16 11:39
Najlepszy Wójt od kiedy pamiętam. tylko PIS-owskie mordy twierdzą inaczej. Podczas każdych wyborów wójt jest rozliczany z swojego działania i jak widać mieszkańcy jemu ufają. Pan Majchrzak przyczynia się do rozwoju naszej Gminy. Super facet z którym można porozmawiać i rozwiązać problemy. Oby zawsze taki Wójt był w naszej Gminie :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-5 #17 Gmina 2017-05-16 11:39
To Majchrzak może dziękować Prezesowi PiS za odłożenie w czasie reformy samorządowej. Powinien Mu wysłać bukiet kwiatów, jako podziękowanie, że będzie mógł sobie posiedzieć na stołku wójta parę lat dłużej! :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #16 Cent 2017-05-16 07:20
Cytuję Wiluś:
Lepiej dla wójta będzie jak PiS zarządzi dwukadencyjnosc bo wtedy odejdzie z twarzą jak męczennik niż gdy przyjdzie mu przegrać wybory...

Cytuję Wiluś:
Lepiej dla wójta będzie jak PiS zarządzi dwukadencyjnosc bo wtedy odejdzie z twarzą jak męczennik niż gdy przyjdzie mu przegrać wybory...

Po wczorajszych wypowiedziach prezesa,wygląda na to że przegra z kretesem i odejdzie z gminy ze spuszczoną głową i wstydem który się będzie za nim ciągnął!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem