sobota, 15 grudnia
19:30

Jestem kim jestem

FOT. Franciszek SzklennikFOT. Franciszek Szklennik

- Chęć bycia artystą pojawiła się od momentu rozpoczęcia grania na gitarze. Miałem wtedy 12 lat - wyjaśnia MACIEJ KUJAWA ze Skoków.

Urodził się w Poznaniu. Jego ojciec Zbigniew pełni funkcję przewodniczącego rady miejskiej gminy Skoki i jest zapalonym wędkarzem. Mama ma na imię Anna i zajmuje się gospodarstwem domowym. Maciej jest najmłodszy w rodzinie. Ma jeszcze siostrę i brata. Małgorzata pracuje w jednej ze skockich aptek, a brat Mateusz w Termalice.

DO CELU
Na pytanie, kto zainspirował go do poszukiwania swojej drogi artystycznej odpowiada:
- Był to mój wujek, który przywiózł mi gitarę klasyczną i od tego momentu stwierdziłem, że w sumie fajnie byłoby się nauczyć na niej grać. I tak zaczęła się moja przygoda z muzyką.
- To się zaczęło jeszcze w czasach kiedy był ministrantem. Powiedział kiedyś, że chciałby mieć gitarę - wspomina Zbigniew Kujawa, tata Macieja. - Pamiętam, że wtedy powiedzieliśmy, że raczej jej nie kupimy, bo dziś gitara, jutro klawisze. Zawziął się i zaczął zbierać pieniądze, które wrzucali ludzie do puszek ministrantom podczas kolędy - ze śmiechem mówi pan Zbigniew (...)

FOT. Franciszek SzklennikFOT. Franciszek Szklennik

Więcej w środowym wydaniu Głosu nr 5 z 3 lutego 2016 r.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem