wtorek, 10 grudnia
17:19

Będzie nowy marszałek…

Klemenski_1Klemenski_1

Platformowiec Mateusz Klemenski ma być nowym wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego w miejsce Leszka Wojtasiaka, którego sejmik odwołał ze stanowiska.

- Zarząd Regionalny wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej przyjął jednomyślnie w dniu 23 marca br. rekomendację kandydatury Mateusza Klemenskiego na stanowisko wicemarszałka województwa wielkopolskiego – informuje Anna Parzyńska – Paschke, rzecznik prasowy marszałka.

W ocenie marszałka Marka Woźniaka, kandydat na fotel wicemarszłaka dysponuje walorami, które są wystarczające, aby powierzyć mu stanowisko wicemarszałka województwa wielkopolskiego, odpowiedzialnego za sferę gospodarki i służby zdrowia w regionie.

Mateusz Klemenski ur. w 1950 r., obecnie mieszkaniec Poznania, jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ma solidne przygotowanie menedżerskie, potwierdzone certyfikatem Agencji Rozwoju Gospodarczego, Centrum Kształcenia Kadr Menedżerskich w Poznaniu i doświadczeniem zawodowym. Doświadczenie w pracy w strukturach samorządowych zdobył m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, gdzie pracował na stanowisku Dyrektora Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Kandydatura Mateusza Klemenskiego zostanie przedstawiona klubom koalicyjnym PO i PSL Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w poniedziałek 25 marca br., a po ich akceptacji wniesiona do programu obrad XXXII Sesji SWW tego samego dnia.

Mateusz Klemenski, były asystent Rafała Grupińskiego -szefa klubu PO w Sejmie, znalazł się na "Liście wstydu Platformy Obywatelskiej" Pulsu Biznesu z powodu prezesowania dwóm spółkom Agencji Nieruchomosci Rolnych: PPH Akropol i Gospodarstwa Rolno-Hodowlanego Żydowo. (red)

 

 

Komentarze   

 
+1 #4 hubert 2013-03-29 11:37
Cytuję Mietek:
A myślę, że jest jeszcze lepszy kandydat. Człowiek roku wg Tygodnika wągrowieckiego 2012, piąty człowiek w WLKP.
On mógłby jeszcze tyle zrobić dla naszego miasta "hospicjum" Aż dziw mnie bierze, że to nie on. Ale jaka to by była szkoda przecież on jest ze Sko.. a nie jak sam mówi Wągrowca.


DOBRE DOBRE !!!!!!!!!!!

Sam bym na niego głosował 8)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #3 Mietek 2013-03-28 19:54
A myślę, że jest jeszcze lepszy kandydat. Człowiek roku wg Tygodnika wągrowieckiego 2012, piąty człowiek w WLKP.
On mógłby jeszcze tyle zrobić dla naszego miasta "hospicjum" Aż dziw mnie bierze, że to nie on. Ale jaka to by była szkoda przecież on jest ze Sko.. a nie jak sam mówi Wągrowca.
DOBRE DOBRE !!!!!!!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #2 mieszkaniec001 2013-03-28 19:04
Cytuję Paweł:
Szkoda, że nikt nie pomyślał o Krzysiu Poszwie on tak bardzo lubi władzę a tu pewnie by znowu mógł się wykazać czy swoją wiedzą a może ? lepiej dać sobie spokój. Już raz się taką inteligencją wykazał kiedy zaczynał pracować w starostwie ale?

A myślę, że jest jeszcze lepszy kandydat. Człowiek roku wg Tygodnika wągrowieckiego 2012, piąty człowiek w WLKP.
On mógłby jeszcze tyle zrobić dla naszego miasta "hospicjum" Aż dziw mnie bierze, że to nie on. Ale jaka to by była szkoda przecież on jest ze Sko.. a nie jak sam mówi Wągrowca.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #1 Paweł 2013-03-28 17:03
Szkoda, że nikt nie pomyślał o Krzysiu Poszwie on tak bardzo lubi władzę a tu pewnie by znowu mógł się wykazać czy swoją wiedzą a może ? lepiej dać sobie spokój. Już raz się taką inteligencją wykazał kiedy zaczynał pracować w starostwie ale?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem