czwartek, 12 grudnia
07:06

Najbardziej przyjazna gmina

Rzepa_2Rzepa_2

Gmina Mieścisko została wyróżniona w konkursie  „Mała Ojczyzna” i  uznana za najbardziej przyjazną gminę w Wielkopolsce.

Konkurs „Mała Ojczyzna", zorganizowany przez redakcję „Rzeczpospolitej", miał na celu wskazanie gmin, które dzięki różnym czynnikom,  m. in. takim jak sprawne władze, zorganizowane społeczności, przyroda, miejsca pracy, stają się atrakcyjnymi miejscami dla życia Polaków – informuje Anna Cieślak-Wróblewska z Rzeczpospolitej.

W konkursie każdy mógł oddać swój głos, ale tylko raz. Głosowanie internautów trwało do połowy listopada. Łącznie zagłosowało ponad 23 tys. osób na 753 gminy. O końcowym wyniku zadecydował stosunek liczby ważnych głosów do liczby mieszkańców.

Nagrodę główną w postaci kampanii promocyjnej o wartości 200 tys. zł zdobyła gmina Połaniec. Mieścisko znalazło się w gronie 13 gmin, które wyróżniono tytułem najbardziej przyjaznej gminy w swoim województwie. Wójt Andrzej Banaszyński odebrał wyróżnienie podczas listopadowego Kongresu Samorządów „Gmina 2012” w Poznaniu. (red)

Źródło: Rzeczpospolita fot. Bartosz Jankowski

 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem