wtorek, 15 października
16:15

Zrównoważony rozwój miasta - czy aby na pewno?

Od dawna słyszymy o zrównoważonym rozwoju miasta Wągrowca. Nie tak dawno dostał Pan medal „Labor Omnia Vincit”, mający uhonorować taki sposób rozwoju miasta. Ale co tak naprawdę oznacza zrównoważony rozwój miasta w przypadku Wągrowca? - pyta radna miejska Katarzyna Jahnz - Jenek w otwartym liście do Burmistrza Miasta, Stanisława Wilczyńskiego.

Mamy Aquapark – ostatni hit inwestycyjny miasta, nie wszystkim się podoba, ale demokracja pozwala na własne, odrębne zdanie. Z drugiej strony mamy szkołę, w której nie ma sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia, nie ma boiska, dzieci grają w piłkę z bramką stworzoną z dwóch koszy na śmieci, okna nie były wymieniane od ponad pół wieku, brakuje komputerów, dach szkoły wymaga remontu, a oświetlenie w salach zagraża bezpieczeństwu dzieci, taki właśnie jest obraz Szkoły Podstawowej Nr 3, która mieści się w dwóch budynkach: przy ul. Klasztornej i ul. Letniej - czytamy dalej.

Czy zrównoważony rozwój miasta to ulice Bonowskiego, Kowalskiego itd., gdzie mieszkańcy toną w błocie i z trwogą myślą o tym, co się stanie, gdy potrzebna będzie pomoc karetki czy straży pożarnej? A może to także Marcinkowo, gdzie ludzie od wielu lat żyją bez bieżącej wody i kanalizacji? - zastanawia sie radna Porozumienia Społecznego.

A może zrównoważony rozwój miasta to pogłębiające się bezrobocie i ubożenie mieszkańców naszego miasta? W 2010 roku z pomocy społecznej w naszym mieście skorzystało 2109 osób. To są tylko te osoby, które spełniają kryteria kwalifikujące do korzystania ze świadczeń. Blisko 10% naszych mieszkańców korzysta z pomocy społecznej! To jest zatrważająca liczba. Do tego trzeba dodać osoby, które nie korzystają z pomocy społecznej z powodu minimalnie wyższych dochodów. Są też zapewne takie osoby, które najzwyczajniej wstydzą się poprosić o pomoc  - pyta burmistrza Katarzyna Jahnz - Jenek. (maj)

Fot. Jerzy Mianowski

 

Pełny tekst listu czytaj w zakładce LUDZIE LISTY PISZĄ!


 

Komentarze   

 
0 #9 Hallie 2019-09-25 09:14
Casinos and lotteries supply the chance to gamble.


Also visit my web site 메이저사이트: http://banneroid.netlanc.net/blog/553758.html
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #8 Rozwojowy 2011-03-16 15:37
Nie zrównoważony w rozwoju jest burmistrz, bo równowagi w rozwoju miasta gołym okiem nie widać. Aquapark to nie wszystko, trzeba mierzyć siły na zamiary.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #7 osadnik 2011-03-13 09:48
Dajcie spokój kobiecie,
ma racje
Boisko przy Trójce to skandal w dzisiejszych czasach.
Nie dość, że szkoła nie ma sali gimnastycznej to jeszcze na boisku asfalt.
Jak tu pokochać sport?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #6 y. 2011-03-12 19:48
Cytuję misiek:
I pewnie w nocy mu nie daje, szkoda goscia

bardzo merytoryczna dyskusja, poziom wągrowca jak widać nie rośnie
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #5 misiek 2011-03-12 16:23
I pewnie w nocy mu nie daje, szkoda goscia
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #4 szok 2011-03-12 14:50
Biedne dzieci tej kobiety. Już widzę ten ordnug w domu. Mąż pewnie siedzi w kącie i się nic nie odzywa MASAKRA 8)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #3 ja 2011-03-12 14:48
Jak zwykle kobieta namiesza a inni będą musieli cierpieć. Tej Pani już dziękujemy. Co za pac... oddali głos ( no tak co nie którym starczyło 49 głosów) Krytykować łatwo najpierw coś zróbcie potem walczcie!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #2 Zatroskany 2011-03-12 08:15
Wszystkie gminy operują pojęciem "zrównoważonego rozwoju". Jeśli o chodzi metodologię rozwoju samorządów, to zapewne teoretycznie jest to pojecie prawidłowe, ale praktyka jest różna. Właśnie przykład pakowania co roku wielkiej forsy w klub przeczy teorii i to pod każdym pretekstem. Wszystkie konkursy ogłaszane przez miasto są wręcz śmieszne, a konkurs promocji miasta przez klub woła o pomstę do nieba. Wągrowca nie stać na super ligę piłki ręcznej, dlatego miasto nie powinno na siłę kreować udziału naszej drużny w ekstraklasie. Wielki Wrocław też miał taką drużynę szczypiornistów i miasto nie pomogło klubowi, dlatego sekcję rozwiązano. Ulice i chodniki w centrum Wągrowcu są w strasznym stanie strasznym,np. Kościuszki, przy które stoi ratusz, tymczasem ładuje się pieniądze w ulice na Starym Mieście. Aquapark mieszkańców cieszy, ale też boli, gdy widzą biedę z nędzą. Po co nam taki obiekt - pytają. W żaden sposób nie da się wytłumaczyć zrównoważonego rozwoju miasta. wytłumaczyć
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #1 mieszkaniec 2011-03-11 23:08
Widzę, że najpierw była afera dotycząca przedszkoli, a teraz zacznie się narzekanie i krytykowanie wszelkich spraw dotyczących szkół podstawowych?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem