czwartek, 25 kwietnia
04:29

Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie serdecznie zaprasza na XXIV Festyn Archeologiczny pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany”.  Impreza rozpocznie się 15 września i potrwa przez 9 dni.

Odwiedzając Festyn dowiemy się, jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana przez różnorodne ludy. Będzie można również dowiedzieć się o tym, gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety oraz jak wyglądał przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie.

Przez cały okres trwania festynu Biskupin będzie tętnił życiem. Wyjątkową atrakcją będą inscenizacje połączone z walkami wojowników. Zostanie także otwarty „Archeomarket”, gdzie zaprezentowane zostaną wzorowane na zabytkach towary. Ponad to podczas imprezy odbędą się wykłady popularnonaukowe, prezentacje dawnych rzemiosł, koncerty muzyczne, warsztaty tańca oraz pokazy i degustacje dawnej kuchni. W pawilonie muzealnym można będzie zwiedzać towarzyszącą Festynowi wystawę „Od wymiany po stragany”.

Festyn Archeologiczny to największa impreza archeologiczno – edukacyjna w Europie środkowo – wschodniej. Dlaczego warto przybyć do Biskupina? Przede wszystkim by miło spędzić czas, ale także sporo się nauczyć, gdyż jest to najlepsza lekcja historii.

Bilety w cenie: normalny 18 zł, ulgowy 12 zł.

Komentarze   

 
0 #1 Ania 2018-12-11 07:15
Byłam w zeszłym roku i zatrzymałam się ze znajomymi w Zajeździe Biskupin - polecam zdecydowanie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem