poniedz., 18 marca
19:31

Marta chce żyć!

FOT. Archiwum prywatneFOT. Archiwum prywatne

Niewinny ból głowy małej MARTUSI okazał się dla rodziny DOBSKICH z Gniezna wiadomością wstrząsającą. Diagnoza nie do przyjęcia przez najbliższych: guz mózgu.

Jeszcze do niedawna nic nie zapowiadało, że ta szczęśliwa rodzina, będzie musiała przejść przez tak trudne chwile, jakimi jest walka o życie własnego dziecka. Dla Dobskich początek roku nie okazał się tak szczęśliwy, jak wszyscy sobie tego życzyli. Pięcioletnia Marta zaczęła skarżyć się na bóle głowy, szybka reakcja rodziców, seria badań i diagnoza: guz mózgu.
- Świat dla nas się zatrzymał – mówią rodzice.

KOSZMARNA DIAGNOZA
U dziewczynki zdiagnozowano guza, który jest umiejscowiony w pniu mózgu. Jest duży 6 cm na 5 cm i operacja chirurgiczna jest niemożliwa.
Najbardziej dramatyczne w tej historii jest to, że mimo konsultacji z różnymi specjalistami, nikt w Polsce nie chce podjąć się operacji usunięcia guza. Córeczka państwa Dobskich przebywa obecnie z rodzicami w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Jej młodszą siostrzyczką Zuzią zajęli się najbliżsi.
Zrobienie biopsji u Marty Dobskiej jest, jak twierdzą lekarze, bardzo ryzykowne. Dlatego chemia, którą dziewczynka obecnie przyjmuje jest ogromnym wyzwaniem, nie ma pewności co do tego, jaki rodzaj chemii zastosować.
- Jedyną szansą jest zebranie środków na leczenie za granicą. Tata Martusi pochodzi z Potrzanowa i dlatego w rodzinnych stronach i wśród znajomych szukamy pomocy. Liczy się każda chwila i każdy grosz, dlatego prosimy o pomoc – apeluje ciocia chorej dziewczynki.

LUDZIE ZAREAGOWALI
- Dziękuję redakcji za zajęcie się sprawą Marty. Uczynię też co w mojej mocy, aby sprawa była nagłośniona w Wielkopolsce i kraju - powiedział nam Stefan Mikołajczak, b. marszałek województwa i obecny radny sejmiku.
Podczas niedzielnej mszy w Skokach z prośbą o modlitwę za wyzdrowienie dziewczynki zwrócił się ks. proboszcz Karol Kaczor. Zachęcał również chętnych do udzielenia pomocy o zapoznanie się ze sprawą Internecie.
Na operację w zagranicznej klinice potrzeba około 100 tysięcy euro. Kto może, pomaga w uzbieraniu tej kwoty.
Po zamieszczeniu informacji na naszym portalu: www.gloswagrowiecki.pl napisała do nas Sybilla Gajewska - Dobska:
- Jestem ciocią Marty Dobskiej i chciałam bardzo podziękować za pomoc w nagłośnieniu apelu o pomoc dla Martuni. Martusia z rodzicami przebywa w tej chwili w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i przyjmuje chemioterapię. Tragiczna diagnoza - guz wrośnięty w pień mózgu - była konsultowana w dwóch szpitalach w Poznaniu, w Bydgoszczy jak również została potwierdzona w Warszawie. Guz jest nieoperacyjny i w Polsce żaden specjalista nie podejmie się operacji. Liczy się czas i dlatego zależy nam , aby dotrzeć do jak największej ilości odbiorców i błagać o pomoc. Jedyną szansą jest wysłanie jej na leczenie za granicę.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za artykuł i wszystko co Państwo robicie, aby nam pomóc. Jestem wdzięczna w imieniu rodziców, moim i całej rodziny, która walczy o nasze słoneczko.

Jeśli chcesz pomóc:

Fundacja nasze dzieci przy klinice onkologii w instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”
KRS 0000 2497 53 to 1% podatku
Nr konta fundacji 7612 4011 0911 1100 1011 6376 30
Kwota dowolna. Liczy się każdy gest. Przelew należy dokonać z dopiskiem Marta Dobska

FOT. Archiwum prywatneFOT. Archiwum prywatne

FOT. Archiwum prywatneFOT. Archiwum prywatne

Komentarze   

 
+2 #6 Jan 2018-03-27 17:51
Cytuję gniewko:
Napiszcie do Kaczynskiego.Rydzykowi dał 20 milionów.to te pare tysięcy na operację też znajdzie

Jakim trzeba byc głupim skurwielem, "ktosiu", zeby takie nieszczęście wykorzystwac do wyrazania swoich politycznych zali? Typowy KOD-owy poziom tutaj zaprezentowałeś tylko ....
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #5 gość 2016-02-14 14:19
Święta prawda. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #4 olsen 2016-02-14 14:17
Odebrać tym obłudnym kałabuchom w czarnych katanach, którzy kłamią i oszukują naiwnych ludzi i mają dzieci w innych parafiach,a w swoich po kilka kochanek. Będzie tyle kasy, że dla wielu dzieciaków wystarczy na leczenia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #3 ktoś 2016-02-13 20:29
Życzę, aby córeczka dała radę, była silna i wyszła z tego bez uszczerbku na zdrowiu.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #2 gniewko 2016-02-12 14:37
Napiszcie do Kaczynskiego.Ry dzykowi dał 20 milionów.to te pare tysięcy na operację też znajdzie
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #1 ttx 2016-02-10 19:27
Serio? Nie mogliście dać pełnego artykułu w tej sprawie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem