poniedz., 20 stycznia
09:56

Czy Twoje dziecko jest bezpieczne?

Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim wróciły problemy związane z intensywną obecnością substancji psychoaktywnych ( alkohol, nikotyna, dopalacze )  w najbliższym otoczeniu  dzieci i młodzieży.

Zdając sobie sprawę, że powszechność i intensywność  tej obecności może zaskakiwać, i że często stajemy bezbronni wobec faktu, że nasze dziecko ma z „tym” kontakt chcielibyśmy zaprosić rodziców na spotkanie z psychoterapeutą, spotkanie które pomorze uporządkować wiedzę na temat współczesnych zagrożeń i przyniesie bezcenne wskazówki dotyczące zachowania się dorosłych  w sytuacji zagrożenia zdrowia dzieci.

Zaproszony przez nas doświadczony psychoterapeuta opowie,  czym są substancje psychoaktywne, z jakiego rodzaju zagrożeniami zetkną się  dzieci i nasza młodzież  zawierając groźną znajomość z alkoholem, z czym rodzice młodych ludzi będą musieli się zmierzyć dowiadując się o pojawieniu się w  życiu ich dzieci substancji psychoaktywnych, jak zminimalizować ryzyko sięgnięcia przez dziecko po alkohol, narkotyk, dopalacz.

Będzie mowa także o budowaniu relacji z dziećmi i młodymi ludźmi, pielęgnowaniu więzi, o tym, jak skutecznie wspierać dziecko i jak zbudować w nim poczucie bezpieczeństwa. 

Są rzeczy, które się opłacają i są rzeczy które warto”, uważamy, że to spotkanie to sprawa, dla której warto poświęcić godzinkę. Spotkanie ma charakter otwarty, jest bezpłatne warto więc zaplanować tę godzinę w kalendarzu jako godzinę dla bezpieczeństwa dzieci i bezpieczeństwa całej rodziny - mówią inicjatorzy spotkania.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 października, o godz. 17.00 w Młodzieżowym Klubie Osiedlowym, Os. Wschód 11  

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem