środa, 16 października
07:47

Blues Express rusza w trasę

archiwumarchiwum

Już po raz 27. Stowarzyszenie Strefa Kultury oraz Dom Polski w Zakrzewie zapraszają na Festiwal Blues Express, którego pomysłodawcą jest Henryk Szopiński. Ta edycja festiwalu odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i przy finansowym wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a także Powiatu Złotowskiego oraz Gminy Zakrzewo.

Festiwal Blues Express jest znaną i cenioną marką. Jego formuła łączy prezentację bluesa z podróżą pociągiem. Jego gośćmi byli muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Austrii, Szwecji, Niemiec i Białorusi. Preludium festiwalu będzie, tradycyjnie już, koncert w Pile, 5 lipca o godz. 18.00 na ul. Śródmiejskiej. Wystąpią zespoły: ZVA 12-28 Band, Levi i Forsal.

Z kolei 6 lipca o godz. 11. 04 z Poznania do Zakrzewa wyruszy Bluesowy Express, jak co roku, pełen fanów bluesa. Na stacjach zagrają: ZVA 12-28 (Poznań), Cotton Wing (Rogoźno), Danny Boy Experience (Chodzież), Blueberry Hill (Piła), Forsal (Krajenka), Blues Menu (Złotów), Blues Junkers (Zakrzewo).

Według rozkładu jazdy o godz. 18.50 pociąg dotrze do Zakrzewa. Tam, w leśnym amfiteatrze, o godzinie 19.00 rozpocznie się Koncert Finałowy. Wystąpią zespoły: Cugowski-Lipina-Szopiński, John F. Klaver Band (Holandia), Kraków Street Band, Pokój nr 3 Two Drums, The Road Dogs (Białoruś), Blues Flowers i Rapaholin.

Po Koncercie Finałowym, 7 lipca o godz. 3.25 pociąg zabierze uczestników Blues Expressu w drogę powrotną do Poznania.(red)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem