piątek, 20 września
18:15

Rekordowa frekwencja

Do godziny 17 frekwencja wyborcza wyraźnie przekroczyła ostateczne wyniki wyborów w 2014 roku.

Na końcowe wyniki trzeba jeszcze poczekać, ale Polacy uprawnieni do głosowania poszli w 43 procentach do urn. To swoisty rekord, bo w 2014 roku frekwencja wyniosła 23,83 proc. Do średniej europejskiej brakuje nam ok. 8 proc.

W Wielkopolsce, do godz. 17 do urn poszło 31,36 proc. uprawnionych, a w powiecie wągrowieckim 27,25 proc. Najwięcej osób głosowało w Wągrowcu, potem w Skokach. Oto dane PKW:


m. Wągrowiec  - 30,93%
gm. Damasławek - 25,04%
gm. Gołańcz - 25,81%
gm. Mieścisko - 23,92%
gm. Skoki - 26,18%
gm. Wapno - 24,51%
gm. Wągrowiec - 24,61%

Komentarze   

 
+5 #8 ryba 2019-05-28 19:29
Europejka teraz czekaj az dzieci pedałów i lesb bęą pracować na twoja emeryture
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #7 Wybieram Europę 2019-05-28 18:40
Zwycięzca wyborów w Polsce nie będzie miał wpływu na zarządzanie wspólnotą, a przegrani czyli posłowie z KE i Wiosny będa zasiadać we frakcjach które będą Europą współrządzić.I to dobra wiadomość. Populiści i eurosceptycy mieli zatrząść unijną polityką, urośli wprawdzie troszkę w siłę, ale to nie wystarczy by mieć wpływ na unijne decyzje. A frakcje proeuropejskie nie przyjmą do siebie ludzi, którzy podeptali i europejskie traktaty i własną konstytucję. Czyli w sumie PIS poza nurtem, mozliwości manewru niemal zerowe.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #6 Europejka 2019-05-28 13:45
Bo Poznań i Wielkopolska to Europa! Ponad pól miliona głosów na Koalicję Europejską i 93 tysiące głosów na kandydatów z Wiosny to radość z dojrzałości wyborców. Zmienia się klimat. Zaprosimy posłów do Parlamentu Europejskiego do naszego miasta. A rowerki miejskie to świetny pomysł.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #5 Janko 2019-05-28 07:42
Cytuję Europejka:
No i wybralismy naszych reprezentantów. Możemy byc dumni, że z Wielkopolski będzie posłanką pani Sylwia Spurek. .... Cieszy dobry wynik Wiosny, 2303. Szkoda, że na kandydatkę Partii Zielonych oddano mało głosów.
W niedzielnych wyborach wygrała niestety wiara w cuda, buta i arogancja. Rozum i rozwaga przegrały. Trzeba się będzie otrząsnąć z tego wstydu za Polskę. A z pani Sylwii możemy być dumni, z Wiosny też, stanowimy siłę, jest nas ponad dwa tysiące w tym zapyziałym powiecie.

Absolutna racja. W Poznaniu wygrało babsko od kotletówi zabijania dinozaurów kamieniami - Kopacz. Specjalistka od cudów, butna i arogancka do granic. Dwukrotnie przebiła profesora, człowieka znającego 4 języki, eksperta od spraw Niemiec. Poziom umysłowy poznaniaków siege jednak nie wyzej niz przecietnej owcy czy baranka - zero myslenia, zero porównań dokoń czy zyciorysów. Słowo z ołtarza TVN jest pierwsze i najwazniejsze dla nich.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #4 emeryt 2019-05-27 15:56
Pani Europejko .Będzie okazja zaprosić przedstawicieli wiosny do postępowego Wągrowca.Można zorganizować uroczystość inauguracji rowerków miejskich .
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #3 Europejka 2019-05-27 13:18
No i wybralismy naszych reprezentantów. Możemy byc dumni, że z Wielkopolski będzie posłanką pani Sylwia Spurek. W mieście uzyskała 443 głosy w całym powiecie 863. Cieszy dobry wynik Wiosny, 2303. Szkoda, że na kandydatkę Partii Zielonych oddano mało głosów.
W niedzielnych wyborach wygrała niestety wiara w cuda, buta i arogancja. Rozum i rozwaga przegrały. Trzeba się będzie otrząsnąć z tego wstydu za Polskę. A z pani Sylwii możemy być dumni, z Wiosny też, stanowimy siłę, jest nas ponad dwa tysiące w tym zapyziałym powiecie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #2 rolnik 2019-05-27 11:07
Wyborców zmobilizował wywołany problem pedofilii w kościele i związane z tym podziały .Jeżeli chodzi o sprawy merytoryczne to PO i PiS nie miały nic do zaoferowania .Był więc temat zastępczy . Nie zdziwiłbym się ,gdyby Biedroń był kukułczym jajkiem Pis-u podrzuconym PO (zabrał elektorat ).Pozostali nie mieli szans ,bo media wypromowały PO i PiS .Osobiście nie obchodzi mnie kto zostanie milionerem biorąc unijną dietę .
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #1 Mieszkanieeec 2019-05-26 21:15
Potrzebne propagowanie chodzenia na wybory. Nie mówienie na kogo kto ma głosować, tylko propagowanie tego, że głosowanie dla NAS jest obywatelskim obowiązkiem. W skali kraju słabo wpadamy jako powiat i miasto. To powinno dać do myślenia naszej władzy w powiecie i mieście.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem