środa, 21 sierpnia
09:50

Leszek Miller odwiedził Wągrowiec

Leszek Miller na tarasie hotelu Pietrak. (fot. Konrad Szadkowski)Leszek Miller na tarasie hotelu Pietrak. (fot. Konrad Szadkowski)

 

We wtorek w Wągrowcu pojawił się były premier, który obecnie ubiega się o mandat europosła z ramienia Koalicji Europejskiej. 

 

     Leszek Miller startuje w wyborach do europarlamentu, w związku  z czym chciał zobaczyć, jak zmienia się Wągrowiec, jak konsumuje środki unijne oraz spotkać się i porozmawiać z ludźmi. Odwiedził Urząd Miejski, gdzie spotkał się z burmistrzem Jarosławem Berendtem i urzędnikami. Podziwiał też wągrowiecki dworzec, zajrzał do Wydziału Oświaty oraz złożył wizytę w zakładach Merx.

     - Jestem tutaj, żeby wyrobić sobie lepszy pogląd na temat szans, jakie Wągrowiec wykorzystuje w czasie naszej obecności w Unii Europejskiej, no i oczywiście porozmawiać z ludźmi – powiedział Leszek Miller. - Środki unijne są widoczne wszędzie, a różnice między dużymi i małymi miastami zanikają w tym sensie, że oferta dla mieszkańców dotycząca warunków życia, spędzania wolnego czasu i rekreacji jest coraz bardziej zbliżona do dużych ośrodków miejskich.

     Miller z urzędnikami wydziału oświaty rozmawiał głównie o strajku nauczycieli i przyznał, że usłyszał obawy, jak to wszystko będzie wyglądać po jego zakończeniu. Stwierdził również, że tego typu strajk utrzymuje się tak długo, dopóki ma poparcie społeczne.

     - Nauczyciele strajkują, ale przecież są dzieci, którymi ktoś musi się opiekować. Właśnie będąc w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu widziałem kolejkę do kasy, a w niej m.in. interesantki z dziećmi. Rozmawiałem z nimi i usłyszałem: „co ja mam zrobić z dzieckiem? O tej porze zawsze było w szkole”. Więc to może działać zniechęcająco na rzecz strajkujących pedagogów.

     Premier podzielił się z nami refleksją, że rząd jest silniejszy w takich sytuacjach, ale spoczywa na nim też największa odpowiedzialność. Niezależnie jak się on skończy, ta odpowiedzialność nie zniknie.

     - Nawet jeśli strajk zakończy się zaraz po świętach, będzie miał swoje długofalowe skutki i zapewne ujawnią się one w dużej części w wyborach do Sejmu i Senatu. Odbiją się  także na kondycji naszego systemu oświaty i stanu nauczycielskiego oraz uczniów – stwierdził Miller. - Ja na miejscu premiera robiłbym wszystko, żeby ten strajk zakończyć i wyjść naprzeciw postulatów nauczycieli, tym bardziej, że oni w swoich oczekiwaniach już zeszli. Myślę, że dla rządu to nie jest problem zaleźć takie pieniądze, tylko że tutaj wchodzimy już w rywalizację polityczną i rząd chce pokazać, że jest silniejszy. Tym bardziej, iż uważa, że przed sobą ma organizację związkową politycznie opozycyjną w stosunku do rządu. (...)

 

 

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.  

 

Komentarze   

 
+3 #6 VSD 2019-04-22 17:58
Dla czerwonego milera Berent i urzednicy znależli czas na pogawedki a zwykły petent stał pod drzwiami Zarza bym z pracy wypi tych urzedników Jak na dziś to ten komunistyczny aparatczyk nie jest posłem Także drodzy urzednicy komu w DUPE wchodzicie i co w zamian oczekujecie ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #5 VSD 2019-04-20 09:31
Jak miała przyjechać Lichocka to było głośno a czerwony komuch przyjechał po cichu aby go jajami nie obrzucali i pokazał gdzie ma mieszkańców czerwona ś
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #4 VSD 2019-04-18 21:44
O ile się niemyle to prezes Merx był przewodniczącym ZSMP w melioracji to zapewne stąd wizyta CZERWONEGO LESZKA w tej firmie
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #3 Janko 2019-04-18 06:09
Cytuję ola:
kto tego czerwonego kundla wpuscil do tego pieknego miasta jak wagrowiec

A ja mu współczuję. Stary chłop juz, jedynak syn popełnił samobójstwo, wnuczce, wycuchanej, wypieszczonej coś sie w gówce porypała pomimo, ze po "szkolach najlepszych"... Pustka wokół na starość, pozostał piesek i jezdzenie po miasteczkach z nudy - nie ma czego zazdroscić ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #2 Płacz i Skowyt 2019-04-17 20:16
Cytuję ola:
kto tego czerwonego kundla wpuscil do tego pieknego miasta jak wagrowiec

Zapewne czekasz, kiedy do miasta wiedzie Prezes Polska na białym... kocie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-7 #1 ola 2019-04-17 08:28
kto tego czerwonego kundla wpuscil do tego pieknego miasta jak wagrowiec
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem