piątek, 20 września
18:09

Włamywacza znalazły policjantki

Młody mężczyzna wybił szybę w drzwiach tarasowych i wszedł do środka znajdującego się w budowie domu jednorodzinnego.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 marca około godziny osiemnastej. Wówczas z jednej z posesji znajdującej się na wągrowieckiej osadzie, dobiegł odgłos tłuczonego szkła. Widok mężczyzny, który wybija okno w drzwiach tarasowych ugruntował świadka tego zdarzenia w przekonaniu, że najpewniej ktoś się włamuje do budynku. Zdecydował się zadzwonić na numer alarmowy i policjanci po chwili byli już na miejscu. Pierwszy zjawił się patrol drogówki, po chwili dołączyły do nich patrole dzielnicowych i OPI (Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne).

Znajdujący się wewnątrz domu mężczyzna postanowił schować się policjantom. Zraniony od tłuczonego szkła mężczyzna gorączkowo szukał kryjówki począwszy od pomieszczeń piwnicznych, aż po poddasze. Ślady krwi mężczyzny widoczne były niemalże w każdym pomieszczeniu. W końcu mężczyzna schował się na poddaszu otulając się stertą materiałów do izolacji poddasza.

- Dwie policjantki, znalazły mężczyznę pod rolkami wełny mineralnej. Tam został przez nie obezwładniony i skuty w kajdanki, po czym został zatrzymany – ujawnia kulisy zatrzymania włamywacza sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy KP Policji w Wągrowcu.

Mężczyzna po opatrzeniu ran ciętych ręki, został doprowadzony do KPP w Wągrowcu, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia zostały wykonane z nim czynności procesowe. Dzięki reakcji przypadkowego świadka i szybkiej interwencji Policji, mężczyzna nie zdołał nic z domu ukraść, a jedyne straty jakie spowodował, to uszkodzenie drzwi tarasowych i zabrudzenie krwią kilku pomieszczeń. (red)

Komentarze   

 
+1 #2 112 2019-03-26 21:19
Cytuję ukih:
Dobrze że świadek włamania był bystry i dzwonił na nr alarmowy policji bo jakby zdzwonił na 112 to czekałby do rana

997 i takbprzekierowu je na 112
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 ukih 2019-03-26 16:02
Dobrze że świadek włamania był bystry i dzwonił na nr alarmowy policji bo jakby zdzwonił na 112 to czekałby do rana
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem