czwartek, 23 maja
16:00

Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania


O reformie piłki ręcznej w Wągrowcu mówi Daniel Kurpiński, Prezese Zarządu MKS Nielba Wągrowiec.

Dlaczego Nielba postanowiła wprowadzić zmiany właśnie w tym roku?

„Piłka ręczna się zmienia. W Światowym Handballu następują nowe trendy. Zajęcia są „modyfikowane i udoskonalane”. Szkolenie to proces złożony musi być prowadzony konsekwentnie i z nastawieniem na długofalowy plan. Wprowadzenie nowych wzorców pozwoli osiągnąć dobre efekty, które będą procentowały w kolejnych latach. Nowo wybrany koordynator Bartosz Witkowski przedstawił zarządowi plan rozwoju Wągrowieckiego Handballa na kolejne lata. Para Świerad/Witkowski od 2 lat prowadzi grupę Seniorów. Organizm sportowy tej drużyny funkcjonuje bardzo dobrze. Między innymi na tym wypracowanym schemacie będą bazowały grupy młodzieżowe. Oczywiście intensywność i liczba zajęć będzie dostosowana do danych grup wiekowych i możliwości młodych adeptów”.

Które struktury sekcji piłki ręcznej MKS Nielba Wągrowiec dosięgną wprowadzone zmiany?

„Wszystkie grupy młodzieżowe są już podjęte procesowi weryfikacji. Trenerzy otrzymali nowe wytyczne oraz plan treningowy na najbliższe miesiące. Nowe twarze w sztabie szkoleniowym to Marta Morawska oraz Mateusz Matlach. Już widać pierwsze efekty ich pracy, zainteresowanie zajęciami przerosło Nasze najśmielsze oczekiwania. Już dziś wiadomo, że będziemy tworzyli kolejne grupy młodzieżowe”.

Wiadomo, że efekty reformy w Klubie nie będą widoczne po kilki dniach, więc ile potrzeba czasu, aby proces takich zmian był widoczny? 

„Zmiany następują z każdym tygodniem. Na pierwszy proces koordynator dostał czas weryfikacji do końca czerwca 2019 roku. Przewidujemy kolejne zmiany personalne. Czas pracy trenera z daną  grupą to około 2 lata. Oczekujemy maksymalnego zaangażowanie i udoskonalenia warsztatu trenerskiego przez naszych trenerów. Wyniki poszczególnych meczy są ważne, ale jeszcze ważniejszy jest efekt końcowy, a przede wszystkim maksymalnie duża liczba zaangażowanych  dzieci i ich radość oraz promowanie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej, która przełoży się na silną Nielbę na lata”.

Źródło:nielba.pl

Komentarze   

 
0 #2 Anonim 2019-03-13 10:37
A sekcji żeńskiej nadal brak
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #1 miiuh 2019-03-10 12:12
To się robi poważny klub tylko skąd kasa
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem