czwartek, 23 maja
16:02

Czy znikną paczkomaty?

Sieć Paczkomatów i Punktów Obsługi Paczek InPost może zniknąć w Wągrowcu i powiecie.

 W Wielkopolsce spółka In Post zainstalowała 520 takich maszyn do odbioru paczek przez klientów, zaś w Wągrowcu jest ich 6, które założono na obiektach przy ulicach:11 Listopada 22, Pałucka 4, Mikołaja Reja 59, Średnia 41, Opacka 23, Bobrownicka 32 oraz cztery w Skokach, Lechlinie, Niemczynie i Żelicach.

Wojewódzki Sad Administracyjny w Warszawie orzekł, że paczkomat jest obiektem budowalnym, a więc jego postawienie wymaga pozwolenia na budowę… Odmiennego zdania jest InPost Paczkomaty Sp. z o.o. , która twierdzi, że paczkomat nie jest obiektem budowalnym, tylko urządzeniem technicznym, czyli elektroniczną maszyna depozytową. Na podobnej zasadzie działają automaty do napojów i słodyczy w centrach handlowych – tłumaczy spółka – czyli podłączane są do sieci elektrycznej jako odrębne urządzenie użytkowe.

Gdyby obronił się wyrok WSA, to paczkomaty będą musiały być zlikwidowane lub InPost będzie zmuszony do ubiegania się o pozwolenie na budowę. Paczkomaty już na dobre przyjęte zostały przez klientów i praktycznie sprawdziły się, więc trudno teraz wyobrazić sobie żeby zniknęły… (maj)

.

Komentarze   

 
+2 #1 zadowolony klient 2019-03-02 16:18
Paczkomat to jedyna alternatywa w tym mieście dla poczty, która moim zdaniem ma niewiadomo dla kogo dedykowane godziny otwarcia swoich placówek - patrz filia na Skarpie, czynna 10-17.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem