czwartek, 23 maja
14:53

Glocka 17 z ostrą amunicją skradziono w Mieścisku

Wczoraj późnym popołudniem policjanci w Wągrowcu otrzymali zawiadomienie od jednej z firm ochroniarskich, że ich pracownik utracił pistolet Glock 17 z ostrą amunicją. Rozpoczęły się intensywne działania aby ją odzyskać. Broń znaleziona została we Wrocławiu.

W środę kilkanaście minut po godzinie 17:00 do wągrowieckiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie o utracie broni palnej. Do zdarzenia doszło w miejscowości Mieścisko. Tam na stacji benzynowej pracownik jednej z firm ochroniarskich pozostawił broń służbową. Pistolet Glock 17 wraz z ostrą amunicją.

Ochroniarz o fakcie, że nie ma przy sobie broni służbowej, zorientował się kilka godzin później. Po sprawdzeniu toalety, gdzie broń miała się znajdować jasne było, że ktoś ją stamtąd zabrał. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Policjanci w trybie alarmowym rozpoczęli czynności służbowe. Analizowane materiały monitoringu przemysłowego pozwalały na uzyskanie informacji o osobach, które przyjechały na stację benzynową.

Komunikaty o ustaleniach wągrowieckich policjantów rozsyłane były do kolejnych jednostek Policji w całym kraju. Powiadomiona została również Straż Graniczna, gdyż jak ustalono jeden z pojazdów posiadał ukraińskie numery rejestracyjne. Po kilku godzinach i wytężonej pracy służb policjanci odzyskali utraconą broń.

Mężczyzna, który ją zabrał to 54 letni mieszkaniec Sulechowa w powiecie zielonogórskim. Został on zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec. Ujawniono przy nim poszukiwaną broń.

Okoliczności zdarzenia będą teraz badane w śledztwie prokuratorskim. Osoby które bez wymaganego zezwolenia posiadają broń palną lub amunicję, popełniają przestępstwo, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

- Niezależnie od okoliczności, kiedy znajdujemy broń palną, albo amunicję, nie dotykajmy jej, tylko zadzwońmy pod numer 112 i wezwijmy odpowiednie służby - apeluje sierż. sztab. Dominik Zieliński, oficer prasowy wągrowieckiej policji. 

Źródło: KPP w Wągrowcu

Komentarze   

 
#2 Guest 2019-02-27 19:30
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
#1 Guest 2019-02-27 19:00
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem