czwartek, 23 maja
15:37

Lekkoatletyka dla każdego!

Miasto przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. W Urzędzie Miejskim w Wągrowcu, 20 lutego, burmistrz Jarosław Berendt spotkał się z Jarosławem Jagaciakiem, trenerem głównym PZLA (blok skoków) oraz Dariuszem Śmigielskim, który będzie trenerem młodych lekkoatletów z Wągrowca.

Podczas spotkania rozmawiano o rozwoju lekkoatletyki w Wągrowcu i możliwościach dalszej współpracy miasta z PZLA. Wagrowiec posiada bardzo dobrze przygotowaną bazę sportową dla lekkoatletów, którą zna trener Jagaciak i ocenia jako jedną z najlepszych w Wielkopolsce. Przypomnijmy tylko, że w sierpniu 2009 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji trenował skoczek wzwyż Sylwester Bednarek, który na wągrowieckich obiektach przygotowywał się do Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Berlinie. Lekkoatleta sprawił polskim kibicom miłą niespodziankę, zdobywając podczas imprezy brązowy medal!

Najważniejszą informacją dla młodych lekkoatletów jest jednak przystąpienie Wągrowca do ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!”, którego partnerami zostali Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu oraz Szkoła Podstawowa nr 2.

W ramach programu, dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI wągrowieckich szkół podstawowych będą mieli swobodny dostęp do systematycznych zajęć sportowych oraz udziału w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Będzie to pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów. Głównymi celami programu są m.in. popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki, a także stworzenie atrakcyjnej oferty dotyczącej organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia prowadzone będą trzy razy w tygodniu, po półtorej godziny każde. W zależności od pory roku i rodzaju treningu, będą się one odbywały na wągrowieckim stadionie lekkoatletycznym, hali sportowej OSiR, bądź w sali sportowej „Dwójki”. Szczegóły zajęć i ich harmonogram był jednym z punktów spotkania zorganizowanego w Ratuszu. Dodajmy tylko, że w ramach stosownych porozumień partnerów programu oraz finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, wszystkie zajęcia będą prowadzone bezpłatnie.

Oprócz regularnych ćwiczeń, program „Lekkoatletyka dla każdego!” przewiduje również organizację imprez, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, w których dzieci bawią się na sportowo, rywalizują z rówieśnikami, ale mają też okazję spotkać się z gwiazdami sportu - utytułowanymi polskimi lekkoatletami.

Program będzie realizowany dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, PZLA, zaangażowaniu wągrowieckiego samorządu i podległych mu jednostek oraz wsparciu sponsorów.

Otwarty nabór do programu odbędzie się już za kilka tygodni. (red)  

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem