czwartek, 23 maja
14:51

Strażacy podsumowali rok

 

Fot. Konrad SzadkowskiFot. Konrad Szadkowski

 

W czwartek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu spotkali się funkcjonariusze, aby omówić miniony rok pod kątem statystyk.

 

W roku 2018  wągrowieccy strażacy interweniowali 1128 razy. Do pożarów wyjeżdżali 239 razy, do miejsc zagrożenia 832, zaś reszta zgłoszeń to alarmy fałszywe. W porównaniu do roku 2017 było to o niemal 200 interwencji więcej. Na szczęście spadła liczba ofiar śmiertelnych w zdarzeniach: w roku 2017 w wyniku pożarów i miejscowych zagrożeń życie straciło 12 osób, zaś w 2018 tylko 4.

W całej Wielkopolskiej zanotowano 40 000 interwencji, zaś w Wągrowcu ponaed 1000, co plasuje miejscową jednostkę w pierwszej siódemce w Wielkopolsce.

Co ciekawe, komenda powiatowa zakupiła mobilny stymulator zagrożeń pożarowych w domach jednorodzinnych, który służy edukacji najmłodszych i ma przekazać niezbędna widzę na temat niebezpieczeństw, jakie można napotkać w każdym domu. Jego wartość jest niebagatelna, bo 46 tysięcy złotych, a zakup był możliwy dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz dofinansowaniu z Gminy Miejskiej Wągrowiec.

(ks)

Komentarze   

 
+4 #1 xyz 2019-02-15 20:04
Widzisz Marek kiedyś degradował Cię ze stanowiska a dziś przeskoczyłeś go sto razy
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem