środa, 16 października
07:10

Szpital bez anestezjologa?

Fot. Jerzy MianowskiFot. Jerzy Mianowski

Z końcem lutego  br.  kończy się półroczny kontrakt anestezjologa lek. med. Sławomira  Sobierajczyka w wągrowieckim szpitalu.

Zespół Opieki zdrowotnej w Wągrowcu ogłosił  konkurs na udzielanie całodobowych anestezjologicznych świadczeń zdrowotnych w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz w innych komórkach organizacyjnych ZOZ w Wągrowcu w terminie od dnia zawarcia umowy do 31 grudnia 2021 roku. Oferty należy składać do 15 lutego br. w sekretariacie ZOZ.

Problemy z brakiem anestezjologów  wciąż powtarzają się, dlatego odwoływane były operacje lub przewożono pacjentów do pobliskich szpitali.

Podobnie ma się sprawa z pozyskaniem  i położnych, których wciąż brakuje, zresztą  nie tylko na wągrowieckim rynku pracy. Od nowego roku  obowiązują nowe normy zatrudnienia średniego personelu medycznego. Dyrekcja ZOZ ratuje się zmniejszeniem liczby miejsc w szpitalu, co wymusił remont lecznicy.

- Nie planujemy zmniejszenia liczby miejsc w oddziałach wyłącznie ze względu na nowe normy zatrudnienia – zapewnia dyrektor ZOZ dr Przemysław Bury. (maj)  

Więcej o sytuacji w szpitalu przeczytasz w dzisiejszym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Komentarze   

 
0 #17 Phoebe 2019-07-09 11:53
Hej, osobiście całkowicie zgadzam się z powyższym !

Here is my page; Julka: http://babadu.waw.pl/
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #16 Wiosna 2019-03-11 13:11
Remont szpitala wymusił także zmiany w zakładzie rehabilitacji? Zabiera się pacjentom Zakładu Opiekuńczo-Lecz niczego miejsce do ćwiczeń, cześc urządzeń (zresztą bardzo starych i często niesprawnych) przenosi się do dużo mniejszej sali. Czyżby najstarsi pacjenci uwierali, przeszkadzali w pracy szpitala? Oni i tak leżą w krytycznych warunkach lokalowych. Starosta tam nie zagląda, bo po co? Kilka lat temu otworzył i pokropił z księdzem cześć rehabilitacyjną , do części szpitalnej już nie zajrzał. Obecny burmistrz powiesił portret papieża Jana Pawła z tabliczką informującą ze jest fundatorem i zakończył tym samym zainteresowanie tym miejscem. Dobrze że jest tam wspaniały żeński personel medyczny.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #15 Wiosna 2019-02-28 13:49
Krytyczne warunki w zakładzie opiekuńczo-lecz niczym przy Szpitalu w Wagrowcu. Pacjenci leżą w zatłoczonych pokojach, łóżko przy łóżku, nie ma nawet wymaganych ustawą minimum 6m2 na pacjenta, toalety dwie na dwudziestu pacjentów, brak parawanów, jedzenie podawane na plastikowych talerzach, jakies strasznie zniszczone stoliki i krzesła chyba pamiętające lata 50 ubiegłego wieku, ściany wymagające malowania. W takich warunkach leżą pacjenci. W takich warunkach pracują w pocie czoła pielęgniarki i opiekunki medyczne. Wspaniałe, oddane pracownice.Tylk o kobiety, potrzebni sa pielęgniarze, mężczyźni. Obraz przygnębiający. Mam nadzieję, że w nowym budynku szpitalnym znajda się dwa pietra dla starych, schorowanych ludzi. W szpitalu potrzebny jest nowoczesny oddział geriatryczny. Za jakiś czas to my będziemy potrzebowali tych łóżek w ZOL.Pan starosta nie jest zainteresowany warunkami w ZOL, a szkoda.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #14 Paweł 2019-02-12 18:18
To prawda, podobna doktor wołał ponad 3 tys. za jeden dyżur, więc dyrektor mu podziękował, żaden szpital takich stawek nie wytrzyma.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #13 Ja 2019-02-10 07:38
Cytuję Mieszkaniec:
Dziwię się że starosta nie widzi tego że Bury prowadz szpital do ruiny.

Chcieli astronomicznych pieniedzy..
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #12 kolo 2019-02-09 12:20
Starosta nie jest żadnym fachowcem bo jak by był to by sobie śietnie radził jako rolnik a tak szuka kasy na stołku i takim samym fachowcem jest dyrektor szpitala Oni potrafią rządzić jak jest pełno kasy a tak to nawet ja bym potrafił Przykład sprzedaż gruntów Nad Nielbą powiat za tyle to sprzedał że nabywca zaraz to sprzedał dalej Skoro tak to było to widocznie powiat sprzedał to za tanio ?Panie Starosto może czas rzeczoznawce zmienić jak Pan nie jest w temacie że hektar ziemi na wsi a w WRC to nie to samo ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #11 Mieszkaniec 2019-02-08 22:06
Dziwię się że starosta nie widzi tego że Bury prowadz szpital do ruiny.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #10 olo 2019-02-08 10:56
Pieniędzy niema ale starosta kupuje auto policji ,jak to nie jest żadnym obowiązkiem powiatu Panie starosto czas zająć się swoim ogródkiem a nie osładzać swoją osobe w mediach Po drugie mooże Pan powie społeczeństwu gdzie są pieniądze ze sprzedaży ziemi Nad Nielbą gdzie obecnie budowane jest osiedle mieszkaniowe Chyba za czapke śliwek tego nie sprzedaliście
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #9 Tola 2019-02-08 08:37
Pozwolił dyrektor odejść tak dobrym lek. jak Kwitoski czy Głosów to teraz ma bigos w szpitalu. Zenada
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #8 Janko 2019-02-07 10:38
Cytuję Omen:
Jak już pisałem człowiek i maszyna to zespół, który w pojedynkę nie ma szans na sukces. Żaden specjalista nawet bez podstawowego narzędzia nie uratuje życia...Także doceniajmy postęp w technologi jak i doświadczonych specjalistów.

Tyle tylko, ze braki sa najwieksze własnie w ludziach, w tych specjalistach. Dzis maszyne kupic? Zaden problem. Podejrzewam, ze gdyby była potrzebna maszyna do Wagrowca to ludzie z powiatu bez problem złozyliby sie na nią(i pod tym katem kupowanie sprzetu przez Owsika jest bezsensowne). Ale człowiek znależć, wyuczyc - to juz inna bajka.
Z ta technologia to tez trzeba by uwazac - nie pomoze ci zadna jesli nie zadbasz sam o swoje zdrowie, nie ruszasz sie i wpieprza swinskie jedzenie ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem