czwartek, 22 sierpnia
07:01

Zrzeszenie wystawiło fakturę – miasto nie chce zapłacić

 Andrzej Zając wytoczył ciężką artylerię przeciwko Urzędowi Miejskiemu w Wągrowcu. (Fot. Konrad Szadkowski)Andrzej Zając wytoczył ciężką artylerię przeciwko Urzędowi Miejskiemu w Wągrowcu. (Fot. Konrad Szadkowski)

 

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej poszło na noże. Wągrowieckie Zrzeszenie Handlu i Usług zarzuca Urzędowi Miejskiemu uchylanie się od wcześniejszych zobowiązań finansowych.

Na sam koniec dzisiejszej sesji głos zabrał przewodniczący Wągrowieckiego Zrzeszenia Handlu i Usług, Andrzej Zając, który przedstawił problem miejskiego targowiska. We wrześniu przetoczyła się przez Wągrowiec nawałnica, która zdewastowała targowisko, zarządzane przez zrzeszenie. Wichura pozrywała dachy i uniemożliwiła jego funkcjonowanie na jakiś czas. Zrzeszenie wystąpiło do magistratu o pomoc finansową na naprawę szkód. Na sesji Rady Miejskiej 13 grudnia 2018 roku uchwalono uchwałę o zmianie uchwały budżetowej na 2018 rok, w której pojawił się zapis, że miasto przeznaczy 60 tysięcy złotych na remont dachu i utylizację uszkodzonego zadaszenia.

Zrzeszenie wystawiło kilka dni później fakturę na powyższą kwotę Urzędowi Miejskiemu, jednak kwota ta nie została przez magistrat zapłacona w ubiegłym roku. W nowym projekcie budżetu na 2019 rok kwota dofinansowania remontu dachu nie została uwzględniona. Burmistrz Jarosław Berendt tłumaczy to brakiem wystarczającej dokumentacji, która uprawomocniłaby zapłatę wspomnianych 60 tysięcy.

 

Dyskusje na ten temat miedzy przewodniczącym Andrzejem Zającem a burmistrzem i urzędnikami trwały godzinę. Padło wiele gorzkich słów, jednak ostatecznie obie strony wyraziły chęć podjęcia dalszych rozmów w celu rozwiązania problemu.

 

Więcej informacji na ten temat w najbliższym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

(ks)

Komentarze   

 
0 #4 olo 2019-02-03 20:52
Teraz się niedziwie że Panu Zającowi nie idzie w biznesie Najpierw trzeba poznać podstawy biznesu to nie to samo roboty na plebaniach
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #3 Paweł77 2019-02-03 15:48
A na jakieś bezsensowne rowery miejskie to kasę mają. Co za beznadzieja.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #2 Zorro 2019-02-02 22:15
Pan prezes to przykładny przedsiębiorca, który trzyma się sukienki...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #1 olo 2019-02-01 10:41
To jest ten co kuoił dom dziecka i ta ruina szpeciła miasto choć dziś jest nie lepiej Nawet o swoje nie zadbał
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem