czwartek, 20 czerwca
05:41

Zofia najpopularniejsza w 2018 roku!

Ostatnim maluszkiem, który przyszedł na świat w wagrowieckim szpitalu w starym roku był Filipek. Fot. Monika Szwed. Ostatnim maluszkiem, który przyszedł na świat w wagrowieckim szpitalu w starym roku był Filipek. Fot. Monika Szwed.

W Wągrowcu na koniec 2018 roku było zameldowanych 25 417 mieszkańców (w tym 911 osób zameldowanych czasowo). Rok wcześniej mieliśmy łącznie 25 141 mieszkańców (w tym 555 zameldowanych tymczasowo).

Wągrowiecki Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował przez cały 2018 rok 493 akty urodzenia. Jest to aż o 91 urodzeń mniej niż w roku 2017. Sporządzono także 545 aktów zgonu (23 więcej niż rok wcześniej).

W roku 2018 najczęściej rodzice najchętniej nadawali dziewczynkom imię Zofia(17 razy). Nieco mniej, bo 14 razy, wybierano w ubiegłym roku imię Maja, a dominująca przez ostatnie lata Lena znalazła się na trzecim miejscu (13 razy).

Wśród chłopców nadal popularnym imieniem jest Antoni, które wraz z Aleksandrem rodzice nadali swoim pociechom po 10 razy. Popularnym imieniem był także Nikodem (9 razy).

Najrzadziej nadawanymi imionami wśród dziewcząt były Jaśmina, Ines i Mia (po 1 razie), a wśród chłopięcych Diego, Krzesimir i Iwo (również po 1 razie). (red)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem