czwartek, 20 czerwca
05:25

Miejska gazeta poszła do kosza

Już nie będzie dostarczana do domów gazeta samorządowa Wagrowczanie .pl, którą przez rok wydawał Urząd Miejski z pieniędzy podatników czyli rodzinnych portfeli wagrowczan.

Burmistrz Jarosław Berendt zarzucił jej wydawanie, jak również zamknął portal Wagrowczanie.pl. Jedno i drugie medium nie dotarło mieszkańców w grudniu. W tej sprawie wydał stosowne zarządzenie.

Dla niezależnych lokalnych mediów jasnym było, że gazetka samorządowa miała służyć promocji burmistrz Krzysztofa Poszwy w czwartym roku jego rządów roku, czyli w roku wyborczym. Po tym okresie, zamiast reelekcji, okazała się jednym z gwoździ do „trumny” włodarza. Zaraz po ukazaniu się pierwszego wydania w grudniu 2017 r. media lokalne zajęły w tej sprawie wspólne stanowisko. Głos Wągrowiecki, Portal WRC i Tygodnik Wągrowiecki zdecydowanie opowiedziały się przeciwko projektowi burmistrza, który z budżetu miasta miał pochłonąć ponad 80 tys. zł.

Warto tu przypomnieć, że miasto Wągrowiec dysponuje już własną stroną internetową: Wagrowiec.eu, która służy promowaniu miejskich działań oraz informuje o działalności jednostek miastu podległych. Po co więc kolejny portal i gazeta? Czy nas – jako miasto – na to stać? Czy naprawdę w Wągrowcu żyje się już tak idealnie? Nie ma innych ważnych, istotnych inwestycji? Jak na przykład oświetlenie zapomnianych przez burmistrza ulic, jak budowa lub remont zniszczonych dróg? Jak wsparcie instytucji i stowarzyszeń, które działają dla dobra naszego miasta? – publicznie zapytali redaktorzy naczelni. (maj)

Burmistrz Berendt planuje reorganizację Wieloosobowego Stanowisko Pracy ds. komunikacji społecznej i promocji miasta, które utworzył Poszwa i jemu ono bezpośrednio podlegało. Zmian należy spodziewać się na początku nowego roku. (maj)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem