Alia dzieli żywność

  • Drukuj

Antoni Kasica i wolontariusze rozpoczęli wydawanie żywności. Fot. 2xF.SzklennikAntoni Kasica i wolontariusze rozpoczęli wydawanie żywności. Fot. 2xF.Szklennik

Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka Alia z Antoniewa w gminie Skoki kolejny juz raz rozpoczęło wydawanie żywności dla potrzebujących we współpracy z Bankiem Żywności.

Każda osoba, która spełnia kryterium dochodowe otrzymuje 12 kg żywności na członka rodziny. Aktualnie wydawane jest 15 produktów, m.in: sery, kasze, cukier, mleko, konserwy mięsne, olej, herbatniki, przetwory warzywne i owocowe. Pomoc trafi do blisko tysiąca osób. Jak podkreśla Antoni Kasica, prezes towarzystwa, produkty trafią do rodzin już przed świętami. - Jestem wdzięczny burmistrzowi i pracownikom Osrodka Pomocy Społecznej za pomoc i zaangażowanie - mówi A. Kasica. Polska jako członek Unii Europejskiej korzysta od lat z pomocy w ramach programu PEAD, w ramach którego finansowany jest zakup nadwyżek żywnosciowych o najwyższej jakości u rodzimych producentów.

Żywność wydawana jest w udostępnionych przez Franciszka Deminiaka pomieszczeniach przy ul. Okrężnej 25. Można ją odebrać jeszcze w piątek od godz. 16 do 20 oraz w sobotę od godz. 9.(fs)

Więcej w kolejnym wydaniu Głosu Wągrowieckiego z 12 grudnia.

Takie produkty otrzymuje każda uprawniona osobaTakie produkty otrzymuje każda uprawniona osoba