czwartek, 23 maja
20:51

Ile będzie zarabiał burmistrz Wągrowca?

Jarosław Berendt, burmistrz Wagrowca. Fot. Jerzy MianowskiJarosław Berendt, burmistrz Wagrowca. Fot. Jerzy Mianowski

Burmistrz Wągrowca będzie zarabiał o 5 procent mniej niż jego poprzednik.

Radni miejscy uchwalą wysokość miesięcznego wynagrodzenia dla Jarosława Berendta. Projekt uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie przewiduje wynagrodzenie łączne w kwocie 10 110 zł brutto, na co składają się: płaca zasadnicza - 4 800 zł, dodatek funkcyjny – 2 100 zł, dodatek za wysługę lat – 960 zł, dodatek specjalny - 2 250 zł. 

Diety radnych również mają ulec zmniejszeniu o 5 proc. Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Wągrowcu proponuje się miesięczną dietę w wysokości łącznie 70 proc. półtorakrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe na podstawie przepisów ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, zaś wiceprzewodniczącym przypadnie miesięczna dieta w wysokości łącznie 50 proc. półtorakrotności wspomnianej kwoty bazowej.

Dieta radnego w pierwszym roku kadencji 2018-2023 nie będzie mogła być wyższa niż 2 684,13 zł miesięcznie.  Maksymalną dietę, jaką może otrzymać radny z udział w sesjach, komisjach stałych i doraźnych to 10 proc. półtorakrotności kwoty bazowej. Za udział w sesjach uroczystych dieta należna ma wynosić 5,5 proc., a za udział we wspólnej komisji 3 proc. Przewodniczącym obrad komisji stałych i doraźnych będzie przysługiwała dieta powiększona o 25 proc. diety podstawowej, a  sekretarzom obrad  o 15 proc. 

Resort finansów poinformował, że w przyszłym roku kwota bazowa zostanie na obecnym poziomie, tj. 1 789,42 zł. Łatwo więc wyliczyć ile radni będą zarabiali..

Dieta to nie wynagrodzenie, a rekompensata za utracone zarobki i zwrot kosztów ponoszonych przy wykonywaniu mandatu. Dieta nie jest opodatkowana i nie stanowi przychodu.

Wbrew pozorom diety radnych to niezły biznes. Po 5-letniej kadencji można za odłożone diety kupić nawet super auto.

Radnych będą obowiązywały przepisy krajowe podczas wyjazdów służbowych poza miasto własnym autem, a więc za samochód o pojemności powyżej 900 cm sześciennych należy się stawka 0,8358 za 1 km. (maj)

Komentarze   

 
0 #4 natka 2018-12-04 09:30
Będzie dwóch zastępców Jedna będzie młoda pani ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #3 systemowiec 2018-12-03 22:12
Cytuję Radek:
B.L. ŚMIECH jesli bedzie dwóch zastępców burmistrza to gdzie oszczednosci w kasie. No chyba że zastepcy podzielą sie wynagrodzeniem jednego zastepcy. Poprzednik + zastepca (=

A dlaczego ma być dwóch zastępców???!!! Robimy referendum, jak berent będzie chiał ich powołać!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #2 Radek 2018-12-01 22:54
A moze ktos zajmie sie tymi co parkuja na miejscu dla inwalidów. Szczegulnie na Lipowej. Widac kierowcy z immunitetem a w szczególności pan, jeszcze nidawno instruktor nauki jazdy. Kilku policjantów mieszka na osidlu (przepraszam ale oni sa po pracy i nie interweniuja) niechcą narażać się sąsiadom.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #1 Radek 2018-12-01 22:26
B.L. ŚMIECH jesli bedzie dwóch zastępców burmistrza to gdzie oszczednosci w kasie. No chyba że zastepcy podzielą sie wynagrodzeniem jednego zastepcy. Poprzednik + zastepca (=
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem