środa, 17 lipca
01:07

Burmistrz nadal bez zastępcy

Sekretarz Miasta Wągrowca Marek Sturma. Fot. Jerzy MianowskiSekretarz Miasta Wągrowca Marek Sturma. Fot. Jerzy Mianowski

Jarosław Berendt nie ma jeszcze zastępcy i nie wiadomo kiedy będzie obsadzone to stanowisko w Urzędzie Miejskim.

Przymierzany na to stanowisko lider SW 2000 Grzegorz Kamiński ni stąd ni zowąd został wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Koalicjanci nabrali w tej sprawie wody w usta... Nie należy się spodziewać, że burmistrz sięgnie po Kamińskiego, a ten na to przystanie?

Burmistrz Jarosław Berendt powierzył pełnienie obowiązków zastępcy Markowi Sturmie, sekretarzowi miasta. Dobór zastępcy leży tylko w jego kompetencjach. Możliwym jest, że ogłosi konkurs na to stanowisko...

Bogdan Smykowski, dotychczasowy zastępca burmistrza Krzysztofa Poszwy, wykorzystuje urlop wypoczynkowy, ale wróci do pracy pedagogicznej w Zespole Szkół nr 1, jednak nie na stanowisko zastępcy dyrektora. Prawnie kuriozalna jest jego sytuacja, bowiem jednocześnie nadal jest pracownikiem magistratu i radnym, na co prawo samorządowe nie pozwala.

W drodze porozumienia stron ze stanowiskiem kierownika wydziału oświaty pożegnała się Mariola Czelna. W piątek, 3O listopada burmistrz ogłosił nabór kandydatów na to stanowisko. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane będą do 11 grudnia włącznie.

Burmistrz wzmocni zespól radców prawnych urzędu. To tej pory jedynie Marzena Borowińska zajmowała się obsługą prawną. Burmistrz ogłosił nabór kandydatów na stanowisko urzędnicze radcy prawnego. Komplet dokumentów aplikacyjnych należy składać do 7 grudnia włącznie.

Druga sesja Rady Miejskiej planowana jest 7 grudnia, podczas której min. ustalone będą składy komisji stałych Rady Miejskiej oraz wysokości diet radnych i wynagrodzenia burmistrza. (maj)

Komentarze   

 
0 #3 Radek 2018-12-01 23:28
Jak doczytasz!!! To daj znać i przeproś za głupoty które wypisujesz (jaki konkurs
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #2 Radek 2018-12-01 22:07
Cytuję 1`w2e:
Niezbyt rozumiem jak Smykowski ponownie dostał etat w szkole Czy był jakiś konkurs czy coś innego ?Doczytaj w internecie!!!!!
Jakie są przepisy
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #1 1`w2e 2018-12-01 21:18
Niezbyt rozumiem jak Smykowski ponownie dostał etat w szkole Czy był jakiś konkurs czy coś innego ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem