środa, 18 września
07:06

Cóż za urodziny!

Dziś, 1 grudnia zespół Bayan Brothers obchodzi swoje 11.urodziny. W ubiegłym roku z okazji 10.lecia wystąpili w MDK Wągrowiec. W tym roku w Instytucie Polskim w New Delhi, stolicy Indii.

Łukasz Mirek i Aleksander Jabubów zagrali swój urodzinowy koncert w  India Habitat Centre. Wągrowieckich mistrzów akordeonu zaprosił Instytut Polski. 

- Zaprezentowaliśmy repertuar muzyki polskiej, kompozycje wlasne oraz standardy światowe na akordeon.Kolejny wystep to koncert organizowany przez żony ambasadorów w New Delhi - powiedział podczas rozmowy na czacie Łukasz Mirek.

Artyści następnie udają się do Nepalu, gdzie zagrają w konserwatorium muzycznym. Poprowadzą także wykład nt: historii i budowy akordeonu na podstawie pracy dyplomowej obronionej na Akademii Muzycznej w Poznaniu przez Lukasza Mirka. Swoją muzyczną podróż zakończą koncertem w rezydencji ambasadora Polski. W przyszłym roku planuja podróż do Singapuru.(fs)

Więcej w następnym wydaniu Głosu Wągrowieckiego z 5 grudnia.

 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem