poniedz., 10 grudnia
11:37

Pawełki popisali się

Pierwszoligowi szczypiorniści Nielby dziś rozgromili u siebie CKS Jurand Ciechanów 41:25 (18:15).

Pierwszą połówkę piłkarze Nielby odpuścili sobie, a mogli przystąpić do szturmu i w drugiej części lżej sobie „oddychać”. Trzema punktami wygrali, ale i tak cały czas kontrolowali pierwsze 30 minut, nie pozwalając przeciwnikowi nawet na minutę być lepszym w ilości zdobytych bramek. W drugiej połowie doszło do pogromu Ciechanowa, który ani na chwilę nie zbliżył się choćby do remisowego wyniku. W ostatnich pięciu minutach nielbiści zdobyli 5 bramek.

W tym meczu królem strzelców został Paweł Gąsiorek (9). O dwie bramki mniej zdobył Paweł Smoliński, zaś Paweł Gregor zaliczył 6 celnych strzałów na bramkę rywala. Tyle samo piłek ulokował w siatce Ciechanowa junior Patryk Marcinkowski (brawo!), a 4 gole zapisał na swoim koncie junior Przemysław Wrzesień (też brawo!). Po dwa punkty uzyskali Miłosz Adamski, Patryk Skrzypczak, Łukasz Hoffmann, Dariusz Widziński i jedną Mateusz Matlach.

Nielba umocniła pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek. Z 21. punktami o 4 wyprzedza Kościerzynę i o 6 – Gdańsk. Za tydzień Nielba zagra na wyjeździe z Energą Olsztyn. (maj)

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.