środa, 19 czerwca
17:48

Z pamięcią na bakier...

Debata w lokalnej stacji Wasze Radio z udziałem tylko burmistrza Krzysztofa Poszwy zmusza do zajęcia stanowiska, lecz nie w kwestii jej poziomu, w tym miałkich i infantylnych pytań zadawanych włodarzowi, lecz nieprawd, które wypowiedział.

Burmistrz odniósł się do debaty wyborczej zorganizowanej przez lokalne media, tj. Stowarzyszenie Prasy Lokalnej, Głos Wągrowiecki i Portal WRC, zarzucając organizatorom kilka grzechów. Populistycznie skrytykował ich, jednak przekłamał fakty. A oto co powiedział w radio:

Nie uczestniczyłem w tej debacie ze względu na niedopatrzenia organizacyjne, a przede wszystkim brak podstawowego warunku debaty na żywo. Debata musi być dla mieszkańców, nie może być dla wąskiej grupy osób. Ta debata w ogóle nie była rozpropagowana. Przyszły komitety wyborcze, które wzajemnie się przepytywały. Myślę, że nie możemy dopuścić do takich absurdów. Pewien profesjonalizm, a przede wszystkim szacunek do naszych mieszkańców wymaga, abyśmy odważnie stanęli w szranki, odważnie rozmawiali o Wągrowcu.

A jak było przed naszą debatą? Niestety, naga prawda obnaża burmistrza z wygłoszonych w studio nieprawd. Podobnie jak cztery lata temu nie stanął do debaty z kilku zasadniczych powodów. Przytoczę je tutaj ponownie, wszak wcześniej o nich już pisałem w felietonie „Koń jaki jest, każdy widzi”. Trójka kandydatów, która pojawiła się na debacie, nie miała żadnych powodów, by w niej nie wziąć udziału. Sala była pełna do ostatniego miejsca, co świadczy o zainteresowaniu mieszkańców. Kto chciał to przyszedł, a trudno sobie wyobrazić to spotkanie bez udziału komitetów wyborczych, jednakże nie do nich adresowana było to spotkanie.

Informacja o debacie była dostępna w lokalnych mediach organizatorów. Czy miała być też zamieszczona na ulicznych banerach i ulotkach wzorem burmistrzowskiego komitetu wyborczego, albo tablicach ogłoszeń w Urzędzie Miejskim? Wręcz byłoby to absurdalne!

Burmistrz nie pojawił się na debacie z obawy o krytyczną ocenę przez mieszkańców wielu jego działań, chociażby brak kontaktu z mieszkańcami, skłócenia środowiska oświatowego czy sportowego, nietrafionych niektórych inwestycji na niekorzyść budowy nowej plaży miejskiej... Włodarz dobrze zdawał sobie sprawę, że może być nękany pytaniami o te i inne nierozwiązane problemy, postanowił więc – czego jestem pewien - nie stanąć twarzą w twarz z wyborcami, znajdując pokrętne uzasadnienie.

Koronnym argumentem odmowy udziału w debacie było konieczne udzielenie przez organizatora odpowiedzi na pytania, które dotyczyły m.in. zagwarantowania bezstronności i rzetelności przekazu medialnego. Skoro się tego obawiał, to przecież mógł zrelacjonować debatę w gazetce Wagrowczanie.pl i na portalu miejskim. Obawiał się też polemiki, dlatego pytał nas, czy będzie dopuszczona, jak również chodziło mu o możliwość sprostowań. Czasy cenzury już dawno minęły i tak naiwne pytanie nie powinno paść z ust lokalnego polityka, uważającego się za kompetentnego i doświadczonego samorządowca. Tak samo kłopotał się o to, kto będzie odpowiedzialny za dobór pytań do kandydatów (sic!).

Odpowiedzi na te pytania były zawarte w regulaminie debaty, do którego uwag nie miał żaden z trójki kandydatów czy komitetów wyborczych, jak również osobiście odpowiedziałem burmistrzowi - oczekując na potwierdzenie udziału w debacie - na nurtujące go pytania. To wszystko to mały pikuś, bowiem na końcu wyłuszczył trapiącą go niestrawność: „W sytuacji, gdy drugim współorganizatorem jest Portal WRC, mam uzasadnione obawy co do rzetelnego i równego traktowania wszystkich uczestników debaty. Właściciel ww. medium już dawno określił się, co do swoich jednostronnych preferencji wyborczych, nie ukrywając tego na forum publicznym”.

Podkreślę raz jeszcze, że debata nie była zamknięta dla mieszkańców, a roziskrzyła się na dobre, gdy wągrowczanie zaczęli zadawać pytania kandydatom. Przepytywanie jedynego kandydata odbywało się w radio bez możliwości zadawania pytań przez inne osoby, a przecież burmistrz tam był i tego nie dostrzegł? W tak młodym wieku nie powinien być z pamięcią na bakier.

Nie do mnie tylko należy osąd burmistrza, bo dysponuję jednym głosem. Oceny burmistrza Wągrowca i wyboru spośród dwójki kandydatów dokonają wyborcy już w najbliższą niedzielę, 4 listopada. Udajmy się jak jeden mąż do lokali wyborczych! Pomyślnych dla miasta wyborów życzę!

Jerzy Mianowski

Komentarze   

 
#10 Guest 2019-02-07 16:41
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
#9 Guest 2019-01-04 21:56
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
#8 Guest 2018-12-23 02:36
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
+1 #7 Wiara 2018-11-10 11:37
Burmistrz zatracił instynkt samozachowawczy i przez to przegrał wybory
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #6 krystek 2018-11-09 17:40
No fatalnie się zrobiło ale zobaczymy jak to się skończy dla Nas mieszkańców ? A tak już było fajnie ! !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-6 #5 Arkadiusz 2018-11-03 07:21
Cytuję Wrc:
Nie bronie b. Poszwy, ale pan panie Mianowski juz zapomnial co do dziennikarstwo ! Jestem prawie pewien ze bal sie pytan ? To jest zenada. Od dawna uzywa pan gazety do walki z burmistrzem. Pana artykuły są stronnicze wstyd pana tez niemcy kupili ??
nie niemcy, tylko, zydzi:) Pan J chodzi i sam sie chwali ze jest zydem, i izrael mu domem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #4 FV 2018-11-03 07:17
Glos Wagrowiecki to juz od dawna tylko ulotka wyborcza. Do dziennikarstwa daaaaaleeeeko.. .
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #3 Wrc 2018-11-03 06:31
Nie bronie b. Poszwy, ale pan panie Mianowski juz zapomnial co do dziennikarstwo ! Jestem prawie pewien ze bal sie pytan ? To jest zenada. Od dawna uzywa pan gazety do walki z burmistrzem. Pana artykuły są stronnicze wstyd pana tez niemcy kupili ??
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #2 kobra 2018-11-02 23:25
Ja tez byłem w Spółdzielni Mieszkaniowej i dobrze pamiętam, że pytania zadawali sobie kandydaci bez kartek. Organizatorzy debaty żadnych pytań nie zadawali kandydatom. Żeby było ciekawiej to bardzo dużo pytań zadali widzowie z sali, tez nie odczytywali ich z kartek. Pomyliłeś debaty bo w studio Waszego Radia pytający odczytywali pytania, co było widać na ekranie. Obie debaty można obejrzeć w internecie, wiec radze sobie pamieć odswieżyć
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #1 Janek 2018-11-02 23:15
Bardzo przepraszam ale byłem na tej debacie i odczytywanie pytań przez kolego kandydatów a także odczytywanie wyuczonych odpowiedzi to nie debata tylko istne żarty! Panie Mianowski, kogo chcesz Pan nabrać
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem