czwartek, 14 listopada
01:17

Zmarł Florian Olender

Nie żyje barwna postać Wągrowca, wielki miłośnik sportu żużlowego.

Florian Olender zmarł w wieku 91 lat w poniedziałek, 29 października br., w Wągrowcu. Z miastem związany był od powojnia i szybko zapałał miłością do sportów motorowych, zwłaszcza żużla. Na starej maszynie z czasów wojny, której blask osobiście przywrócił, startował w licznych zawodach żużlowych w ramach Autonomicznego Klubu Sportowego „Wełna” Wągrowiec.

Gdy poznał przyszłą żonę Marię i w 1952 r. i zawarł z nią związek małżeński, zrezygnował z uprawiania niebezpiecznego sportu. Przez siedem lat pracował jako mechanik samochodowy w wągrowieckim pogotowiu ratunkowym, po czym założył prywatny warsztat samochodowy. Wstąpił do Cechu Rzemiosł Różnych jako mechanik pojazdowy. Uchodził za bardzo dobrego mechanika i wszechstronnego fachowca. W 1969 r. wszedł w skład Komitetu Budowy Domu Rzemiosła przy ul Janowieckiej 1, który to obiekt przy jego czynnym wsparciu oddano do użytku w 1976 r.

Z żoną wychował i wykształcił syna Piotra i córkę Lucynę. Piotr zmarł, a córka jest pianistką i uczy muzyki w Poznaniu. (maj)

PS. Pogrzeb odbędzie w sobotę, 3 listopada o godz. 13.00 na cmentarzu nowofarnym. Msza św. żałobna odprawiona zostanie o godz. 12.00 w Klasztorze Paulinów, a poprzedzi ją o godz. 11.30 modlitwa różańcowa.

Komentarze   

 
+2 #2 qwe 2018-11-02 20:37
Wczoraj było inne zdjecie zmarłego .Nierozumiem
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #1 Bogusław 2018-11-01 20:23
Znałem śp.Florian i Jego żonę, bardzo dobrzy ludzie. Jeździł na żużlu ze Zdzisławem Wojteckim i innymi.Serdeczn e wyrazy współczucia dla całej rodziny. RiP. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem