piątek, 23 sierpnia
16:43

Wolność jest drogą

Muzeum Regionalne w Wągrowcu zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarcie wystawy „WOLNOŚĆ JEST DROGĄ. Wągrowiec na drodze do niepodległości”, które odbędzie się w piątek 9 listopada o godz. 18.00.

Tematem wystawy są dążenia niepodległościowe Polaków, zaprezentowane z perspektywy „małej ojczyzny” – Wągrowca i okolic. Wystawa daje możliwość usystematyzowania wiedzy o kolejnych etapach „polskiej drogi do niepodległości” a jednocześnie jest zaproszeniem do zapoznania się z mniej znanymi faktami i ciekawostkami związanymi z historią lokalną.

Podstawowa treść wystawy skupia się na wydarzeniach z dziejów Wągrowca - od rozbiorów Polski, do odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Poszczególne epizody „drogi do wolności” zostaną zaprezentowane w przystępnej formie, przy wykorzystaniu bogatego materiału ilustracyjnego. Na ekspozycji znajdą się również oryginalne obiekty z minionych epok, między innymi elementy uzbrojenia, mundury, sztandary, mapy, dokumenty, fotografie, medale i odznaczenia. Na wystawie będzie też można zobaczyć portrety wągrowieckich powstańców, wykonane na podstawie starych fotografii. Natomiast wprowadzenie w przestrzeń wystawy fotograficznych ujęć dzisiejszego Wągrowca, jest próbą „konfrontacji” przeszłości z teraźniejszością i postawieniem pytania o to, czym jest wolność - jak postrzegali ją nasi przodkowie i czym jest dla nas współcześnie.(fs)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem