środa, 14 listopada
23:55

Andrzej Słoma nie żyje

Fot. Archiwum GWFot. Archiwum GW

Dzisiaj przed południem w wieku 76 lat zmarł redaktor Andrzej Słoma - felietonista, publicysta, szaradzista, regionalista, animator kultury, akwizytor reklam, działkowiec, brat kurkowy, samorządowiec...

W 1990 roku był współzałożycielem Głosu Wągrowieckiego i przez prawie dwie dziesiątki lat wchodził w skład kolegium redakcyjnego. Wcześniej współredagował Gazetę Wągrowiecką. Andrzej był bardzo bliskim współpracownikiem redakcji przez prawie 25 lat, aż do czasu gdy zmogła go choroba. Nawet wówczas odwiedzał redakcję i brał udział w dziennikarskich spotkaniach.

Wyróżniony m.in. Medalem 625-lecia Miasta Wągrowca, Odznaką Honorową „Za zasługi za zasługi dla województwa wielkopolskiego”, Honorową Nagrodą Miasta Wągrowca, Nagrodą Pracy Organicznej „Złoty Liść” Głosu Wągrowieckiego. W tym roku Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu uhonorowało Andrzeja  Słomę Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit. 

Andrzej był wyjątkowo barwną postacią w Wągrowcu, bardzo popularnym i lubianym wągrowczaninem, wszędobylskim i zawsze na posterunku, serdecznym i uczynnym,  koleżeńskim i radosnym, człowiekiem orkiestrą w redakcji Głosu Wągrowieckiego.

Cześć Jego Pamięci!

REDAKCJA GŁOSU WĄGROWIECKIEGO

PS. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz.9.00 na cmentarzu starofarnym. Msza św. żałobna o godz. 7.30 w kościele pw. św. Wojciecha .

Komentarze   

 
+1 #4 Monika 2018-10-18 18:53
Wspaniały człowiek, wielka strata, niech spoczywa w pokoju.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #3 kobi 2018-10-16 22:16
Smutno tak jakoś...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #2 Sąsiedzi 2018-10-14 13:13
Wielka strata, wspaniały człowiek, sąsiad ,
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #1 Remigiusz Łysy 2018-10-14 10:07
Przeczytałem info dziś rano i nadal nie wiem, co napisać. Swego czasu Pan Andrzej dzwonił do mnie i miałem poczucie, że ta rozmowa to rodzaj pożegnania. Bardzo to smutny - wiem, że nie tylko dla mnie - dzień.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem