czwartek, 25 kwietnia
04:28

Myśliwy zastrzelił dwa psy

Fot. Sławomir RyfczyńskiFot. Sławomir Ryfczyński   

    Do  zdarzenia doszło w nieodległym od Wągrowca Pawłowie Żońskim, w pobliżu jednego z gospodarstw. Myśliwy z powiatu wągrowieckiego z zimną krwią zabił dwa czworonogi.

- W sobotę, 1 września Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu otrzymało zgłoszenie, że w Pawłowie Żońskim, na polu przy jednym z gospodarstw, właściciel odnalazł dwa uśmiercone psy. Rankiem usłyszał huk, jakby wystrzału. Odnalezione psy nosiły na sobie rany, zostały one zabezpieczone do badań.  Te potwierdziły, że są to rany postrzałowe, w jednym z psów odnaleziono pocisk – poinformował nas sierż. sztab. Dominik Zieliński,oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Policja ustaliła sprawcę czynu, którego tymczasowo aresztowano. O dziwo, przyznał się do popełnionego czynu.

Jego broń, została zabezpieczona i poddana ekspertyzom. Mężczyźnie zarzuca się, że poprzez oddanie strzału do psów uśmiercił je. Mężczyźnie zarzuca się również przerobienie dokumentu, jakim jest książka polowań. Zatrzymany przyznał się do zarzutów, złożył również wyjaśnienia w których przedstawił motywy jakimi się kierował. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu, Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – mówi sierż. sztab. Dominik Zieliński. (red)

Więcej o tym zdarzeniu dowiesz się z dzisiejszego wydania Głosu Wągrowieckiego.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem