czwartek, 25 kwietnia
03:54

Kierowcy pijacy mogą nas zabić!

Plaga pijanych kierowców na drogach przerasta ludzkie pojęcie.

Policja wysoko ceni sobie postawy obywateli, którzy informują o kierujących, którzy zdecydowali się jechać po kilku głębszych. Nie wszyscy jednak mieli tyle szczęścia, poważne obrażenia, czy uszkodzenia innych pojazdów, to przykłady tylko ostatnich dni.

 - We wtorek 4 września na ul Reja w Wągrowcu, kierujący Fordem Fiesta uderzył w poprzedzające auto, które zatrzymało się przed przejściem, aby ustąpić pieszym. Początkowo sprawca zdarzenia chciał załatwić sprawę z pokrzywdzoną na miejscu, bez wzywania Policji, jednak po chwili kobieta wyczuła, że jej rozmówca jest nietrzeźwy. W chwili kiedy zdecydowała się wezwać Policję i oświadczyła to mężczyźnie, to ten zaczął uciekać w kierunku bloków na ul. Reja. Sytuację tą zauważył przypadkowy świadek – 42-letni mieszkaniec Popowa Kościelnego w gm. Mieścisko, który zrządzeniem losu znajdował się w tym miejscu. Wykazał się on odwagą i postanowił zadziałać. Pobiegł za mężczyzną i nie dopuścił, aby uciekł z miejsca zdarzenia. Dokonał obywatelskiego ujęcia i po przyjeździe policjantów przekazał im mężczyznę. Nietrzeźwym kierującym był 49-letni mieszkaniec Łukowa, po jego przebadaniu okazało się, że w organizmie ma ponad 0,8 promila – informuje sierż. sztab., Dominik Zieliński, oficer prasowy KP Policji w Wągrowcu.

Zachowanie mieszkańca Popowa Kościelnego niewątpliwie zasługuje na pochwałę i najwyższe uznanie, ale to nie jedyny przykład obywatelskiej postawy mieszkańca powiatu. W ostatnim czasie policjanci odebrali od mieszkańców powiatu kilka anonimowych zgłoszeń o kierujących, którzy mogą znajdować się w stanie nietrzeźwości, a poruszając się po drogach stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych.

- Zatrzymany w miejscowości Mokronosy o godzinie 11.16 motorowerzysta pomimo tego, że miał w organizmie około 3,2 promila (!), postanowił jechać. Jadący za nim mężczyzna poinformował o sytuacji dyżurnego dzwoniąc pod numer 997. Policjanci szybko dotarli na miejsce i zatrzymali drogowego przestępcę. W niedzielę, 2 września policjanci zatrzymali kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Kierowca VW Polo, mieszkaniec Damasławka, miał w organizmie około 2,4 promila alkoholu, natomiast zatrzymana około godziny 21.40 w Czekanowie kierująca Peugeotem 207 mieszkanka Wągrowca, miała w organizmie około 2,5 promila alkoholu – relacjonuje oficer prasowy. (red)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem