poniedz., 23 września
09:28

Dożynki diecezjalne w Gołańczy

To spotkanie przypomina nam, że człowiek każdego dnia staje wobec rzeczywistości, która od niego nie zależy” – mówił w Gołańczy biskup ordynariusz Jan Tyrawa, który w kościele parafialnym przewodniczył mszy św. z okazji dożynek diecezjalnych.

Na modlitwie dziękczynnej za plony i rok ciężkiej pracy zebrali się rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, działkowcy, by podziękować za miniony rok ciężkiej pracy.

- To nie człowiek ją stworzył i nie on ma nad nią władzę, czego szczególnym świadectwem mogą być problemy, niepokoje, trwogi, chociażby w spotkaniu z przyrodą, pogodą, temperaturą. Chodzi o to, byśmy uświadomili sobie, od kogo to zależy. Wszystko, czym człowiek może się cieszyć, pochodzi od Boga, Jego błogosławieństwa – mówił biskup ordynariusz.

Nawiązując do uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, biskup Jan Tyrawa zauważył, że jest ona podkreśleniem szczególnej obecności Maryi w historii polskiego narodu. Przypomniał, że diecezja bydgoska stoi u progu peregrynacji kopii jasnogórskiego obrazu Czarnej Madonny.

– Matka Boża będzie szła od parafii do parafii, niosąc swoje błogosławieństwo, pouczenie, ale także swoje pośrednictwo i modlitwę, byśmy nie zapominali nigdy o Bogu. O tym, że żyjemy we wspólnocie i na jakich fundamentach mamy budować nasze życie – podkreślił.

My wiemy, z jak wielkim trudem i ryzykiem łączy się praca rolnika. Więc tym bardziej nasze serca są otwarte na Bożą łaskę – powiedział diecezjalny duszpasterz rolników oraz proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Gołańczy ks. Roman Lidziński.

Składamy podziękowania Bogu i Matce Bożej za to, że ominęły nas kataklizmy – zakończył starosta dożynkowy.

Podczas mszy św. miało miejsce odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego oraz poświęcenie wieńców dożynkowych.

Tekst i zdjęcia: MJ/KAI

Komentarze   

 
0 #1 j-63 2019-08-25 07:21
Uczestniczyłem wczoraj we mszy dziękczynnej za tegoroczne plony, jednakże zniesmaczyła mnie homilia biskupa Tyrawy. Właśnie o plonach , ciężkiej pracy rolników wspomniał może pięć minut, natomiast w dalszej części kazania dowiedziałem się o światopoglądzie polityczno -społeczno- gospodarczym wywodzącym się z teorii K. Marksa. Dowiedziałem się o Gender. Dowiedział się o L.G.B.T, o ataku na biskupa Jedraszewskiego . Dobrze ,że nie wspomniał o nadchodzących wyborach i nie wskazał na kogo głosować. Wydaje mi się, że nie to miejsce i nie ta pora.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem