sobota, 18 stycznia
21:27

Rozbudowa jeszcze nie ruszyła

Fot. Jerzy MianowskiFot. Jerzy Mianowski

Kiedy rozpocznie się rozbudowa i dostosowanie do wymagań unijnych wągrowieckiego szpitala?

Rozbudowie podlegać mają najbardziej specjalistyczne działy, jak szpitalny oddział ratunkowy, blok operacyjny, oddział intensywnej terapii i blok porodowy oraz oddziały łóżkowe. Powiat Wągrowiecki zabezpieczył pieniądze, a rozbudowa do tej pory nie ruszyła.

Wydawałoby się, że wnet ruszą roboty budowlane, których rozpoczęcie zakładano w kwietniu, potem w maju. Jedną z przeszkód były drzewa okalające szpital... Do wycięcia drzew jeszcze nie przystąpiono, bo ostateczne zezwolenie musi wydać Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Ten sam konserwator zakwestionował przedłożone mu dokumenty, negatywnie opiniując koncepcję architektoniczną przebudowy i rozbudowy obiektu. Gmach chroniony jest architektonicznie i wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków. Bez zgody konserwatora nie można przy nim nic zmieniać, a rozbudowa to jest oczywista zmiana. Na początku lipca dyrektor ZOZ dr Przemysław Bury poinformował o tym Zarząd Powiatu. Tenże zalecił sprawdzenie uzgodnień wszystkich stron oraz wywiązywanie się z nich przez Artura Skrętnego, dyrektora ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych. Zarząd poprosił też o opinię radcy prawnego.

Rozbudowa szpitala to oczko w głowie starosty Tomasza Kranca, wszak wybory samorządowe tuż, tuż. Radni powiatowi zbytnio nie kłopoczą się sprawą rozbudowy i nie podnoszą głosu na sesjach. Wygląda na to, że roboty budowlane ruszą we wrześniu wraz z początkiem kampanii wyborczej... (maj)

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Komentarze   

 
+11 #3 do Starosty 2018-08-06 05:40
I tak za wszystko odpowiada wyłącznie dyrektor Przemysław Bury jako kierownik jednostki. Nikt inny. On bierze za to niemałe wynagrodzenie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #2 Seniorka feministka 2018-08-05 13:11
Znowu PRL gigantomania. Wielki szpital kosztem drzew? A specjaliści od zdrowia w starostwie nie mają świadomości, że kontakt z przyrodą także leczy? Mądre społeczeństwa budując szpital sadzą drzewa, zakładają ogrody? Chcemy żyć na ziemi bez drzew? Nasza niefrasobliwość jest groźna. Po co w małym mieście wielki szpital?Kliniki są w odległości 50- 70 kilometrów. Tutaj potrzebny jest szpital, z nowoczesnymi stanowiskami ratującymi życie, wspaniałą porodówką i oddziałem dla matki z dzieckiem. A resztę istniejącej powierzchni przeznaczyć na nowoczesny oddział geriatryczny. Nasze społeczeństwo bardzo szybko się starzeje, będziemy wkrótce potrzebowali profesjonalnej opieki, dlaczego by juz dziś nie stworzyć takiego miejsca? Trzeba patrzeć trochę dalej w przyszłość drodzy radni powiatowi. Nie macie wizji? My ją mamy. Posłuchajcie nas. Woda, powietrze, lasy chronią i podtrzymują życie wszystkich ludzi, więc to naturalne, że ich bronimy, bo bronimy w ten sposób siebie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #1 w ev 2018-08-04 19:51
Powiat nie daje rady nic załatwić a jakoś prywatny dewelpoer dał rade na ul klasztornej i postawił blok Nie rozumiem ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem