środa, 18 września
07:32

Morderczy bieg Strzelca

Rozpoczęły się już zapisy do „II Biegu Strzelca 2018 – Dla Niepodległej” – biegu dla osób, które lubią trudne wyzwania i pokonywać własne słabości.

Ci, którzy wezmą w nim udział, będą musieli zmierzyć się z ok. 10-kilometrową trasą, pokonując liczne przeszkody terenowe. Bieg odbędzie się w niedzielę (26 sierpnia).

Organizator II Biegu Strzelca – Związek Strzelecki „Strzelec” Rzeczypospolitej Polskiej Oddział „Niezłomni” Wągrowiec – przygotował dla jego uczestników nie lada wyzwania. Będą musieli m.in. pokonać ścianę z opon i ściankę skośną, linowy domek i poziomą drabinkę, nosić worek i opony, wspinać się po linie i przeciskać przez tunel oraz zasieki. Na trasie biegu będą łącznie 22 miejsca z przeszkodami, z którymi trzeba będzie się zmierzyć, by kontynuować pokonywanie trasy.

Celem zawodów jest propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku, a także popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji ruchowej.

W II Biegu Strzelca mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18. rok życia (młodsze jedynie za pisemną zgodą rodziców) i uiszczą opłatę startową w wysokości 45 zł.

Zapisy na zawody będą odbywać się również w dniu ich odbywania w godz. od 9.00 do 10.30, a ich otwarcie odbędzie się o godz. 12.00 na terenie pola namiotowego / pola campingowego w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu (tutaj będzie znajdować się meta biegu). Start godz. 13.00, a około godz. 15.00, po zakończeniu biegu, odbędzie się uroczystość wręczenia nagród.

Zgłoszenia do „II Biegu Strzelca 2018 – Dla Niepodległej” przyjmowane są drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.'; document.getElementById('cloak8024').innerHTML += ''+addy_text8024+''; //-->  do 20 sierpnia. Trasa biegu, regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.wagrowiec.eu

***

Kibicowanie uczestnikom biegu umili piknik militarny, który będzie zorganizowany na polu campingowym w Ośrodku Sportu i Rekreacji w pobliżu miejsca startu i mety. Będzie tutaj można wypróbować swoje umiejętności w strzelaniu na stanowisku strzeleckim z broni pneumatycznej, które zorganizuje Oddział „Niezłomni” Wągrowiec ZS „Strzelec” RP albo dowiedzieć się więcej na temat możliwości wstąpienia do wojska na stanowisku Wojskowej Komendy Uzupełnień Piła. Będą też m.in. pokazy sprzętu ASG (Widmo ASG Wągrowiec oraz broni palnej (Wągrowieckie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej), a także obejrzeć wystawę o Powstaniu Wielkopolskim zorganizowanej przez Huberta Jezierskiego.  

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem