środa, 26 czerwca
02:03

Przedszkole jakich mało

Zakończenie roku szkolnego 2017/18 w przedszkolu było bardzo radosne.Zakończenie roku szkolnego 2017/18 w przedszkolu było bardzo radosne.

Już roczek ma wągrowieckie Centrum Wspomagania Rozwoju i Terapii Dziecka PROGRESSIO.

 Pod tą nazwą kryje się przedszkole dla dzieci ze spektrum autyzmu, do którego uczęszcza 10 dzieci. Niepubliczna placówka powstała z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy pragnęli stworzyć odpowiednie miejsce dla swoich dzieci. Miejsce, w którym będą kochane i akceptowane, a dzięki intensywnej pracy terapeutycznej dostaną szansę na harmonijny rozwój.

- Współprowadzę placówkę dla dzieci autystycznych w Kaliszu i mam porównanie. Odwiedziłem niedawno Progressio „z wizytą gospodarską" i powiem tak: jestem pod wrażeniem – powiedział Paweł Kuśnierek.

Chociaż nie jest to odosobniona opinia, to najważniejsze jest zdanie rodziców i opiekunów.

- W końcu placówka, w której dzieci z autyzmem mają prawdziwą terapię. Nasz syn uczęszcza do Progressio i jesteśmy mega zadowoleni. Profesjonalizm i oddanie pracowników sprawia, że dzieci odnalazły swój drugi dom… – polecają przedszkole Paulina i Leszek Szczepaniakowie.

Centrum kieruje Katarzyna Białas-Paluch, którą wpierają znakomici fachowcy: terapeutki Monika Luhm i Agata Wieczorek, logopeda Natalia Ratajczak, nauczycielki przedszkolne i terapeutki Julia Pilarska i Paulina Depta, dietetyk Zuzanna Łukaszewicz (Baraniak). (maj)

Fot. Archiwum Progressio.

Dużo więcej na ten temat przeczytasz w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Komentarze   

 
0 #1 Magda 2018-08-28 14:13
Słyszałam o tym przedszkolu dużo że fajna kadra i że rodzice bardzo zadowoleni. Jednak uważam ze skoro są Pieniążki na dzieci z autyzmem powinno być za darmo rodzice tam płacą kupę pieniędzy za logopedie która jest podstawą ich rehabilitacji. I co z tego że nazywa się za darmo jak mają inne koszty
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem