środa, 26 czerwca
01:45

Neptuniacy w czołówce

Fot. Radosław BryniakFot. Radosław Bryniak

Tradycyjnie już z okazji Dni Wągrowca na Jeziorze Durowskim odbyły się regaty żeglarskie.

W ubiegłym tygodniu były to już trzynaste z rzędu Regaty Jakubowe, zaś w miniony weekend na taflę jeziora spuszczono jachty kabinowe, które wzięły udział w edycji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, po raz trzeci rozgrywanego w Wągrowcu.

- W regatach wzięły udział 24 żaglówki, w tym 7 jachtów kabinowych, co nas zadowoliło – mówi Radosław Bryniak, prezes zarządu Klubu Żeglarskiego Neptun w Wągrowcu. – Co prawda pogoda była bezwietrzna, ale doświadczeni żeglarze przy takiej pogodzie świetnie sobie radzą – dodał.

Do Wągrowca przyjechały załogi żeglarskie z odległych zakątków kraju, m.in. z Zalewy k. Iławy, Kętrzyna, Myśliborza, Barlinka, Zegrza, a także z pobliskich ośrodków żeglarstwa w Rogoźnie, Chodzieży, Poznania oraz załogi z Wągrowca. Startowali też zawodnicy nie zrzeszeni.

W niedzielę po południu po rozpatrzeniu protestów załóg, komisja sędziowska obwieściła wyniki regat, zaś wiceburmistrz Bogdan Smykowski i prezes klubu wręczyli nagrody ufundowane przez sponsorów. Miasto wsparło klub dotacją celową w wysokości sześć tys. zł na organizację zawodów.

W kasie jachtów kabinowych T1 trzecie miejsce zajęła załoga KŻ Neptun Marcin Gumny i Patrycja Gumna. W klasie „Open” na trzeciej pozycji uplasowali się żeglarze z Neptuna Bogumił Wojtaszek i Mikołaj Łasecki. Na drugim pudle w klasie „Omega” stanęli Bogusław Komorowski, Małgorzata Podmaski i Adam Frąckowiak, również z Neptuna. W klasie „Otwarto pokładowe do 6 m” trzecią lokatę zanotował Maciej Kurek, też z Neptuna. (maj)

Wiecej o regatach przeczytasz w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Komentarze   

 
-1 #1 klipa 2018-08-02 22:39
regaty jakubowe, co to za durna nazwa !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem