środa, 17 lipca
01:07

Wągrowiec kipi energią

Fot. Jerzy MianowskiFot. Jerzy Mianowski

Dzisiejsza uroczysta sesja rady miejskiej nie obfitowała w fanfary.

Na sesji pojawili się platformowi goście w osobach Mieczysława Augustyna, senatora RP i Marii Małgorzaty Janyski, Posła na Sejm RP. Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowała Mirosława Rutkowska-Krupka, wiceprzewodnicząca sejmiku z ramienia PO. W zastęstwie innych parlamentarzystów  przybyli  asystenci posłów lub osoby rekomendowane przez nich. Nie było burmistrzów i wójtów z ościennych gmin. Powiat reprezentował starosta Tomasz Kranc. Przyjechali też goście z partnerskich gmin w Adendorfie i Schönwalde, Le Plessise Trevise i Krasnogorska.  Trzej proboszczowie miejscowych parafii również godnie zostali powitani. 

Sala kina MDK jednak nie pękała w szwach. Rządzący radni miejscy w ósemkę zasiedli w pierwszym rzędzie, nadto trójka miejsca zajęła za stołem prezydialnym, zaś rajców opozycyjnych  trzeba było szukać na sali z latarką... Nie zabrakło urzędników z ratusza.

Posłanka Janyska przekazała burmistrzowi Krzysztofowi Poszwie widok polskiego parlamentu. - Ten obrazek jest bez kordonów, płotków i bez policjantów – powiedziała. Senator Augustyn odniósł się do wystąpienia burmistrza, podkreślając bogactwo zadań zrealizowanych w tym roku. - Wągrowiec kipi energią - podsumował wszystkie działania.

Tradycyjnie burmistrz wręczył laureatom Honorowe Nagrody Miasta Wągrowca, natomiast burmistrz nie obdarował marszałka Marka Woźniaka tytułem Honorowy Obywatel Miasta Wągrowca, ponieważ trzykrotnie nie doszło do podjęcia uchwały w tej sprawie... Marszałęk więc nie był zaproszony.

Wiązankę pieśni niepodległościowych i nie tylko zaśpiewał chór The Hoor pod batutą Tomasza Kotwicy. (maj)

Komentarze   

 
-1 #4 Jan 2018-07-25 05:53
"...Posłanka Janyska przekazała burmistrzowi Krzysztofowi Poszwie widok polskiego parlamentu..." - to musiało byc ciekawe, he, he, he. Znów kwiki świń odrywanych od koryt - pewnie taki sam przekaz bzdur i manipulacji jaki przekazywany jest przez thunow, gersdorfów i ojca Adama do Brukseli i Niemiec.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #3 krhb 2018-07-22 10:48
Miro, Rycho, Zbycho nie przybyli po nagrody ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #2 Qura 2018-07-22 09:03
Dyrygent chóru niekoniecznie musi mieć w ręku batutę, ale mówi się że chór śpiewa pod batutą dyrygenta...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #1 FW 2018-07-22 06:48
Tomasz nie miał batuty bo chóru batutą sie nie dyryguje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem