poniedz., 22 kwietnia
04:47

Na zawsze odeszła Pani Irena

Pod koniec kwietnia br. po przyznaniu Pani Irenie Wawrzynu Pracy Organicznej, do hospicjum przybyli znamienici goście z gratulacjami wraz z wiceprezydentem Unii Wielkopolan,  Ryszardem Ciesielskim. Fot. Archiwum GW. Pod koniec kwietnia br. po przyznaniu Pani Irenie Wawrzynu Pracy Organicznej, do hospicjum przybyli znamienici goście z gratulacjami wraz z wiceprezydentem Unii Wielkopolan, Ryszardem Ciesielskim. Fot. Archiwum GW.

Ostatniej nocy zmarła wągrowczanka Irena Wojewódzka-Kucz.

Znana i ceniona działaczka społeczna - była radna sejmiku województwa wielkopolskiego i powiatowa -  odeszła w wieku 77 lat. Ostanie lata ciężko chorowała i przebywała w Hospicjum Miłosiernego Samarytanina. Przez wiele lat swojego życia zawodowego kierowała Wielobranżową Spółdzielnią Inwalidów. W 2001 roku założyła Wielkopolskie Stowarzyszenie na rzecz Chorych Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Rehabilitacja” im Karola Marcinkowskiego, które do tej pory służy pomocą niepełnosprawnym ruchowo i intelektualnie, prowadzi Środowiskowy Dom Pomocy oraz grupę wsparcia dla chorych.

Uhonorowana wieloma odznaczeniami i nagrodami, min. Honorową Nagrodą Miasta Wągrowca w 2002 r.,    Nagrodą Powiatu Wągrowieckiego Złota Pieczęć 2010 i tytułem Wągrowczanin A.D. 1966 przyznanym przez czytelników Głosu Wagrowieckiego. W tym roku podczas obchodów VII Dni Pracy Organicznej w Poznaniu przyznaną nagrodę Wawrzyna im. Emilii Szczanieckiej z powodu choroby laureatki odebrała wnuczka.  (maj)

PS. Pogrzeb odbędzie się środę, 11 lipca o godz. 12.00 na cmentarzu farnym. Msza żałobna o godz. 10.30 w kościele pw. św. Wojciecha.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem