poniedz., 22 kwietnia
04:39

Najlepszy konkurs w ostatnich 15. latach

Grand Prix odebrał Jarosław Piskozub.  Fot. Jerzy MianowskiGrand Prix odebrał Jarosław Piskozub. Fot. Jerzy Mianowski

Finałowy wieczór piętnastego konkursu filmowego „5 minut z życia codziennego” dobiega końca w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu.

Po wręczeniu nagród i wyróżnień twórcy filmowi rozpoczęli dyskusję z jurorami: Grażyną Banaszkiewicz (dziennikarką i reżyserem filmowym), Violettą Buhl (członkiem Polskiej Akademii Filmowej), prof. UAM Mikołajem Jazdonem (filmoznawcą), Marzeną Trybałą (aktorką filmową i teatralną). Grażyna Banaszkiewicz powiedziała, że tegoroczny konkurs stał na najwyższym poziomie w ostatnich 15. latach.

Wczoraj jurorzy obejrzeli 27 filmów 37 autorów i wyłoniło najlepsze z nich, a dziś twórcy odebrali nagrody. Grand Prix wartości 1000 zł i Statuetkę „Piramida Rotmistrza Łakińskiego” z rąk burmistrza Krzysztofa Poszwy odebrał Jarosław Piskozub za film „Między brzegami”, II nagroda wartości 500 zł przypadła Nadii Szymańskiej za film „Nielot”, zaś trzecia w kwocie 300 zł - Joannie Polak za filmy „Narzuta Dziadków Sojatowskich” i „Krzyż Babci Zofii”. Przyznano też 6 wyróżnień.

Nagrodę Publiczności oraz Statuetkę „Piramida Rotmistrza Łakińskiego” otrzymała Karolina Pyszko za film „Pasażerka”.

Obecnie w Galerii MDK trwa pokaz nagrodzonych filmów. (maj)

Komentarze   

 
+1 #3 Henryk. 2018-07-17 06:46
A ty odwal się od BURMISTRZA Krzysztofa Poszwa.Wybieraj cie radnych mądrych i rozsądnych a nie po kumotersku,łasy ch na pieniądze.BURMI STRZ MA MIEĆ WSPARCIE RADNYCH -a tego nie widzę"z oddali".Macie radnych bezradnych.Niel ba-wywiad z BURMISTRZEM kapitalny-wiele klubów ma trudności.NIELB A zawsze była za mocna na 1 ligę a za słaba na exstra lige.Dowiedz się ile sobie płacą zarządcy NIELBY Stasiu Niechniedowicz w grobie się przewraca.p.Mat i u ciebie co s z czaszką nie tak.Macie najlepszego BURMISTRZA od lat i nie umiecie GO USZANOWAĆ.Były wągrowczanin z oddali-cześć.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #2 olek 2018-07-12 13:28
Wrzesień nadchodzi :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #1 mati 2018-07-08 12:33
Panie Mianowski, przestań pan tego Poszwy zdjęcia wstawiać co chwila, konkurs filmowy i Poszwa? No błagam, chyba że to chodzi o fikcje filmową, bo Poszwa z fikcją ma chyba sporo wspólnego. Czytam, że mija się z prawdą w stosunku do radnych, do Nielby. A Pan daje z nim wywiad jak to chce uzdrawiać Nielbę. Panie Jurku litości, bo to było słabe, bardzo słabe.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem