piątek, 19 kwietnia
04:36

W końcu wybudują drogę...

Fot. Jerzy MianowskiFot. Jerzy Mianowski

Tym razem mieszkańcy zaakceptowali projekt budowy ulicy Nad Nielbą.

Na spotkanie w sprawie budowy powiatowej drogi przybyło prawie 30 mieszkańców, w tym radni powiatowi i miejscy oraz starostowie powiatu. Droga ta od kilku lat jest przedmiotem dysput pomiędzy Powiatem Wągrowieckim a Gminą Miejską Wągrowiec. Jesienią 2017 roku starosta zarządził konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy skrytykowali przedstawiony im projekt budowy ulicy na odcinku 650 m.

Teraz gnieźnieński projektant Mariusz Tomczak po raz wtóry przedstawił zebranym zmodyfikowany projekt techniczny budowy, po uwagach wniesionych przez mieszkańców podczas ubiegłorocznego spotkania. Ruch pojazdów samochodowych będzie na tej ulicy bardzo spowolniony przez dwa progi o długości 3 m i szerokości 1,8 m do 30 km/godz. Postulowano nawet ustawienie trzeciego progu. Koniec końców powiat przy partycypacji miasta ją wybuduje i przekaże w zarząd gminie miejskiej.

Podczas spotkania nie ujawniono na jaką kwotę skosztorysowano budowę drogi, zaś mieszkańcy nie byli tym zainteresowani. Aż 33 działki o łącznej powierzchni 1 ha są do wywłaszczenia, co jest dużym wyzwaniem dla powiatowego inwestora i niewątpliwie wpłynie na ogólny koszt budowy. Zakłada się zakończenie robót z końcem września przyszłego roku. Już 31 lipca br. rada powiatu podejmie uchwałę w sprawie budowy. (maj)

Komentarze   

 
0 #5 Jan 2018-07-16 19:50
Cytuję red:
Zgadza się, mają być dwa progi, a o trzecim dyskutowano

Zostawic 2-3 metry tej aktualnej drogi. Super zwalniacz będzie - zwłaszcza dla gówniarzerni w BMW z 5 milimetrowym prześwitem ....
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #4 bku 2018-07-06 20:20
ciekawe kto to załatwił osiedle budowano kilka lat temu a co z innymi drogami gdzie budynki stojąjuż o wiele dłużej
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #3 Miron 2018-07-06 11:56
Budowa tej drogi ślimaczy się od kilku lat z winy powiatu, chociaż powiat spycha wine na miasto. To jest powiatowa droga i nie ma tutaj wątpliwości kto powinien ja budować. Dobrze ze wreszcie powiat wziął się do roboty.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #2 red 2018-07-06 09:41
Zgadza się, mają być dwa progi, a o trzecim dyskutowano
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #1 Natalia 2018-07-06 05:28
Panie Redaktorze, nie skupił się Pan wystarczająco na prezentacji Projektanta. Ruch będzie spowolniony przez dwa progi. Proszę nie wprowadzać zainteresowanyc h w błąd i nie wywoływać tym samym kolejnych kontrowersji związanych z daną rozbudową :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem