sobota, 23 lutego
22:58

Honorowy obywatel wstrzymany

Burmistrz Krzysztof Poszwa i marszałek Marek Woźniak. (fot. Jerzy Mianowski)Burmistrz Krzysztof Poszwa i marszałek Marek Woźniak. (fot. Jerzy Mianowski)

 

Burmistrz Krzysztof Poszwa zaproponował nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Wągrowca Markowi Woźniakowi, Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego. Nie uzyskał jednak większości głosów podczas sesji Rady Miejskiej.

 

Burmistrz w projekcie uchwały uzasadniał swoja propozycję m.in. tym, że składane przez samorząd wągrowiecki wnioski i projekty inwestycyjne zawsze mogły liczyć na przychylność urzędu, którym dowodzi marszałek.

 

„Dzięki temu w ostatnich latach odnotowaliśmy niespotykany w historii Wągrowca rozwój infrastruktury miejskiej” – czytamy w uzasadnieniu. Chodzi przede wszystkim o przebudowę i modernizację dworca kolejowego, budowę ulic Dworcowej i Paderewskiego czy termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

 

Projekt został poddany głosowaniu na czwartkowej sesji Rady Miejskiej, jednak rozkład sił między klubem burmistrza a opozycją i niezależnymi radnymi spowodował, że nie doszło do rozstrzygnięcia. Nieobecnych było trzech radnych, zatem głosowało osiemnastu. Za przyjęciem uchwały było dziewięciu radnych, przeciw – również dziewięciu. Według regulaminu Rady Miejskiej w takim przypadku radni głosują trzy razy i jeśli po trzecim podejściu nie ma rozstrzygnięcia, projekt uchwały przechodzi do porządku obrad następnej sesji. Tyle tylko, że najbliższa sesja to sesja nadzwyczajna, podczas której następuje wręczenie honorowego obywatelstwa.

 

Wątpliwości co do zasadności propozycji burmistrza mieli m.in. radni Marek Drobik i Mieczysław Wołejko, którzy widzą w decyzji Krzysztofa Poszwy intencje polityczne, ze względu na przynależność burmistrza i marszałka do Platformy Obywatelskiej.

 

Szerzej na ten temat przeczytasz w najbliższym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

(ks) 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem