sobota, 23 lutego
22:47

Opłata za psa pozostaje

fot. Konrad Szadkowskifot. Konrad Szadkowski

 

Radni Miejscy usunęli dziś z porządku obrad projekt uchwały w sprawie uchylenia opłaty za posiadanie psów.

 

W kwietniu pisaliśmy na naszych łamach o tym, że środki z tytułu opłaty za posiadanie psa, wpływające do magistratu, nie pokrywają nawet w połowie kosztów, jakie miasto wydaje na opiekę nad bezpańskimi czworonogami. Sami właściciele psów często negatywnie wypowiadali się na temat nałożonej na nich opłaty.

 

Opozycyjny klub radnych „Bliżej Ludzi” złożył wiosną projekt uchwały, w której zaproponował zniesienie wspomnianej opłaty. Dziś ów projekt miał być poddany głosowaniu podczas sesji Rady Miejskiej, jednak już na początku, po wniosku radnego Piotra Seemanna, radni zagłosowali o tym, by usunąć go z porządku obrad.

 

- Termin opłaty mija 30 września, więc wtedy będzie wiadomo, jak wygląda jej ściągalność w tym roku budżetowym. W poprzednim roku była na poziomie osiemdziesięciu procent – twierdzi radny Seemann.

 

Opłata jest według radnego na rozsądnym poziomie, wynosi 4,50 zł w przeliczeniu na miesiąc. Poza tym duża grupa posiadaczy psów jest z niej zwolniona, np. ci, których psy mają wszczepione chipy bądź służą do pomocy osobom niepełnosprawnym.

 

- Opłata ma również funkcje porządkowe. Wiemy, ile psów jest na terenie miasta, w jakich rejonach i gdzie są np. potrzebne psie pakiety – dodaje Piotr Seemann.

 

Do tematu radni mają wrócić jesienią, kiedy zacznie się planowanie budżetu na przyszły rok i będzie wiadomo, jaka była ściągalność opłat za posiadanie psów w 2018 roku. 

 

Więcej informacji na ten temat w najbliższym wydaniu Głosu Wągrowieckiego. 

(ks)

Komentarze   

 
0 #1 ja 2018-06-22 05:39
W takim razie wnoszę prośbę o nałożenie podatku na koty. To także zwierzęta domowe, często "wypuszczane" samowolnie, potem ja właściciel psa muszę po nich sprzątać na własnej posesji!! Dodam, że staram się dbać o otoczenie i sprzątam po swoim psie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem