sobota, 23 lutego
23:00

Zarząd zarzucił burmistrzowi nieprawdy

W odpowiedzi na oświadczenie burmistrza Krzysztofa Poszwy z dnia 19 czerwca dziś Zarząd Nielby wraz ze sponsorami wydał swoje oświadczenie, które poniżej publikujemy.

  1. Zarząd MKS Nielba Wągrowiec odbył z Burmistrzem Wągrowca 6 spotkań, już począwszy od marca brdo 7 czerwca br. Na spotkaniach tych Burmistrz był na bieżąco informowany o sytuacji klubu w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn, rozpoczynającym się procesie licencyjnym oraz o konieczności zabezpieczenia środków finansowych w przypadku awansu piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec do superligi.

2. Na przełomie kwietnia i maja br. klub na bieżąco przesyłał do Komisarza Ligi
w Warszawie niezbędną dokumentację wymaganą w procesie licencyjnym. Kluczowymi dokumentami były w szczególności deklaracje zabezpieczające budżet drużyny w rozgrywkach superligi 2018/2019. 
Sponsorzy prywatni (7 podmiotów) zadeklarowali środki finansowe o łącznej kwocie 1 mln PLN. Poszczególne deklaracje sponsorów przesłane zostały również do Komisarza Ligi. Pomimo wielu spotkań oraz rozmów dotyczących finansowania superligi ze strony samorządu miejskiego, Burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwanie podjął żadnych kroków w celu zabezpieczenia środków finansowych. W związku z tym faktem, w dniu 4 maja br. MKS Nielba Wągrowiec złożył formalny, pisemny wniosek o zabezpieczenie środków finansowych przez miasto. Pismo tej samej treści wysłane zostało także do Rady Miejskiej w Wągrowcu z prośbą o przedstawienie tej kwestii radnym na najbliższej sesji, do czego z niezrozumiałych względów nigdy nie doszło.

 

3. Nigdy też przez Burmistrza Wągrowca Krzysztofa Poszwę nie zostały przedstawione konkretne i ostateczne warianty oraz możliwości wsparcia finansowego klubuPonadto, Burmistrz odrzucił złożony w dniu 4 maja br. wniosek MKS Nielba Wągrowiec, nie widząc możliwości wsparcia finansowego klubu w rozgrywkach 
w superlidze.

 

4. Nieprawdą jestże klub nie spełnił wymogu formalnego gry w superlidze zawiązując w dniu 4 czerwca br. spółkę kapitałową Nielba Superliga sp. z o.o. z siedzibą 
w Wągrowcu. Proces licencyjny, który formalnie rozpoczął się 30 kwietnia br. zakłada wieloetapowe postępowanie, a zawiązanie przedmiotowej spółki z początkiem czerwca br. było zgodne z procedurami licencyjnymi.

 

5. W dniu 13 czerwca br. MKS Nielba Wągrowiec otrzymał pismo od Burmistrza Wągrowca nakazujące ujawnienie podmiotów dotychczas sponsorujących klub oraz weryfikację nowych sponsorów superligi. Jest to działanie, które bezpośrednio podważa wiarygodność sponsorów oraz wągrowieckich mecenasów sportu i łączy się z retoryką sprzed 4 lat, która miała na celu oskarżenie i pomówienie działaczy oraz sponsorów klubu. Nigdy w klubie nie dochodziło do nieprawidłowości finansowycha ówcześni działacze i sponsorzy do dzisiaj nie zostali przeproszeni za pomówienia  i oskarżenia, które padły pod ich adresem.

Reasumując, Zarząd klubu MKS Nielba Wągrowiec z przykrością stwierdza, że od samego początku nie było dobrej woli, chęci współpracy oraz zrozumienia Burmistrza Wągrowca Krzysztofa Poszwy dla wsparcia finansowego drużyny, której trzon tworzą wychowankowie klubu.

Zarząd i Sponsorzy MKS Nielba Wągrowiec

Wągrowiec, 20 czerwca 2018 roku

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem