sobota, 23 lutego
22:48

Nie będzie kasy dla Nielby...

  Burmistrz i prezes ŃielbyBurmistrz i prezes Ńielby

Oświadczenie Burmistrza Miasta Wągrowca Krzysztofa Poszwy.  
W związku z informacjami medialnymi, sugerującymi, że miasto nie chciało udzielić dodatkowego wsparcia finansowego klubowi MKS Nielba Wągrowiec i tym samym pomóc w jego staraniach o licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn oświadczam, że są one nieprawdziwe

 

Od samego początku miasto Wągrowiec aktywnie uczestniczyło w przygotowaniach do ewentualnego awansu piłkarzy ręcznych do Superligi. W czasie spotkań organizowanych z mojej inicjatywy przedstawiane były warianty i możliwości wsparcia finansowego klubu, które - jak się dowiedziałem z przekazu medialnego - zostały przez MKS Nielba Wągrowiec odrzucone.

 

Pragnę jednocześnie poinformować, że będąca podstawowym warunkiem formalnym gry w Superlidze nowa forma prawna klubu – spółka Nielba Superliga Sp. z o.o.w ogóle nie została zarejestrowana, a proces jej zawiązania rozpoczął się dopiero w dniu4 czerwca br.(a więc4 dni po terminiedostarczenia dokumentów w procesie licencyjnym). Ostrzegałem wyprzedzająco o tym poważnym uchybieniu formalnym Prezesa klubu w piśmie z dnia 30 maja br.

 

Niestety, nie poznaliśmy wykazu wszystkich pozostałych błędów formalnych wniosku MKS Nielba Wągrowiec, gdyż nie zostały one przez klubujawnione. W tej sytuacji nie sposób też uznać za wiarygodną rzekomą deklarację ewentualnych sponsorów o wsparciu spółka Nielba Superliga kwotą 1 mln złotych, gdyż trudno jest złożyć zobowiązanie czy przelać środki finansowe na rzecz podmiotu, który de facto nie istnieje.

 

Niezbyt poważne są deklaracje Prezesa klubu o wykorzystaniu 14-dniowego terminu odwoławczego na poszukiwanie "nowych form finansowania" skoro w Regulaminie Licencyjnym znajduje się jednoznaczny zapis, że "w postępowaniu odwoławczym nie jest dopuszczalne powołanie nowych faktów i dowodów".

 

Dzisiaj wiemy już zatem, że niezależnie od tego, jakie kroki podjęłoby miasto i czy znalazłby się sponsor z nieskończenie dużym zasobem finansowym, nie będzie to miało żadnego znaczenia z powodu formalnych niedopatrzeń władz klubu MKS Nielba Wągrowiec.

 

Od początku mojej kadencji wielokrotnie okazywałem zaangażowanie i wsparcie dla działalności tego zasłużonego dla miasta klubu i jednoznacznie deklarowałem, że pochodzące z budżetu miasta środki finansowe chcę przeznaczać na organizację przez MKS Nielba Wągrowiec zajęć sportowych dla młodzieży i jej szkolenie. W tym czasie klub otrzymał od miasta na ten cel około 2,5 miliona złotych (z czego w tym roku zaplanowano ponad 640 000 zł).

 

Pragnę podkreślić, że niezależnie od zawirowań związanych z organizacyjną porażką władz klubu, w przyszłości kierowany przeze mnie samorząd nadal będzie wspierał finansowo zajęcia sportowe organizowane dla młodych mieszkańców Wągrowca.

 

Burmistrz Miasta Wągrowca

Krzysztof Poszwa

Fot. Archiwum GW

 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem